کد خبر : ۲۶۰۲۸۰
در سال گذشته رقم خورد؛
۲۳ تير ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۵
وزیر صمت گفت: حجم تجارت خارجی ایران در سال گذشته ۱۲۰ میلیارد دلار بود که با روش‌هایی مثل تهاتر و روش‌های نقل و انتقال پول و همچنین روش‌های شبه سوئیفت انجام شده است.

تجارت خارجی ۱۲۰ میلیارد دلاری ایران

بورس نیوز: رضا فاطمی امین، وزیر صمت اظهار کرد: حجم تجارت خارجی ایران در سال گذشته ۱۲۰ میلیارد دلار بود که با روش‌هایی مثل تهاتر و روش‌های نقل و انتقال پول و همچنین روش‌های شبه سوئیفت انجام شده است.

وی افزود: ایران یک درصد جمعیت دنیا را دارد، اما ذخایر کشف شده فعلی مس ایران ۷درصد ذخایر کل دنیاست. ایران در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی فناوری‌های پیشرفته‌ای دارد و در حال بدست آوردن بازار‌های متعددی است.

وزیر صمت در دیدار با سفیر گروه دوستی پارلمانی بلاروس و ایران ادامه داد: ارتباط میان ایران و بلاروس موفق و مکمل خواهد بود و می‌تواند بخشی از نیاز‌های ما و این کشور را تامین کند.

وی در خصوص در مورد حجم ۴۰ میلیون دلاری تبادلات مالی میان ایران و بلاروس، بیان کرد: حجم مبادلات بسیار پایین است در حالیکه ظرفیت‌های اقتصادی دو کشور مکمل یکدیگر هستند.

فاطمی امین گفت: پیشنهاد ما این است که تولیدات مشترکی میان دو کشور وجود داشته باشد نه اینکه صرفا وارد کننده تجهیزات بلاروس باشیم.

به گفته فاطمی امین، در تجهیزات معدنی و پزشکی شرکت‌های ایرانی و بلاروسی باید سرمایه گذاری‌های مشترک داشته باشند تا به بخشی از نیاز‌های ایران و بلاروس تامین شود و عمق ارتباطات را داشته باشیم.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: