کد خبر : ۲۶۰۲۹۶
سخنگوی گمرک خبر داد:
۲۳ تير ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۷
سخنگوی گمرک از رشد ۲۹ درصدی تجارت غیرنفتی ایران با اعضای سازمان همکاری شانگهای در بهار امسال نسبت به مدت مشابه خبر داد.

رشد 29 درصدی تبادل کالای ایران با اعضای شانگهای

بورس نیوز: سید روح‌اله لطیفی، سخنگوی گمرک درباره تجارت غیر نفتی ایران با کشور‌های عضو سازمان همکاری شانگهای اظهار کرد: در بهار امسال ۱۲ میلیون و ۳۴۰ هزار تن کالا به ارزش ۹ میلیارد و ۸۵۶ میلیون و ۴۸۷ هزار و ۶۶۷ دلار بین ایران و ۱۱ کشور سازمان همکاری شانگ‌های تبادل شد که نسبت به بهار سال ۱۴۰۰ با رشد ۲۹ درصدی همراه بوده است.

وی افزود: از این میزان، ۱۰میلیون و ۲۱۳ هزار تن کالا به ارزش پنج میلیارد و ۵۱۳ میلیون و ۸۷۸ هزار و ۶۵ دلار مربوط به کالا‌های صادراتی ایران به اعضای شانگ‌های است که نسبت به بهار سال قبل ۲۰ درصد افزایش داشته و ۲ میلیون و ۱۶۷ هزار تن کالا نیز به ارزش چهار میلیارد و ۳۴۲ میلیون و ۶۰۹ هزار و ۶۰۲ دلار هم از این ۱۱ کشور وارد ایران شده که رشد ۴۱ درصدی را نشان می‌دهد.

لطیفی درباره میزان صادرات کالا‌های ایرانی به اعضای سازمان شانگ‌های ادامه داد: چین با خرید چهار میلیارد و ۲۱۴ میلیون و ۴۷۴ هزار و ۳۲۷ دلار، هند با ۴۲۴ میلیون و ۴۱۷ هزار و ۴۱۸ دلار، افغانستان با ۳۶۷ میلیون و ۳۴۲ هزار و ۵۴۶ دلار، پاکستان با ۲۷۹ میلیون و ۳۷۹ هزار و ۶ دلار، روسیه با ۱۱۴ میلیون و ۷۲۷ هزار و ۶۵۱ دلار و ازبکستان با ۴۶ میلیون و ۳۵۰ هزار و ۱۳۳ دلار، پنج مقصد اول کالا‌های صادراتی ایران در بین اعضای سازمان همکاری شانگ‌های بودند.

وی افزود: قزاقستان با خرید ۳۳.۷ میلیون دلار، تاجیکستان با ۲۲.۱ میلیون دلار، قرقیزستان با ۷.۳ میلیون دلار، بلاروس با ۴.۱ میلیون دلار و مغولستان با ۱۰۱ هزار دلار مقاصد بعدی صادراتی کالا‌های ایرانی به اعضای پیمان شانگ‌های بودند.

سخنگوی گمرک در مورد رتبه کشور‌های عضو سازمان شانگ‌های در مقاصد صادراتی ایران گفت: چین در رتبه نخست، هند پنجم، افغانستان ششم، پاکستان هشتم، روسیه سیزدهم، ازبکستان بیست و دوم، قزاقستان بیست و هشتم، تاجیکستان سی و هشتم، قرقیزستان پنجاهم، بلاروس پنجاه و چهارم و مغولستان در رتبه نود و سوم در بین ۱۲۷ کشور خریدار کالا‌های ایرانی در فصل بهار قرار گرفتند.

لطیفی درباره میزان واردات از کشور‌های سازمان همکاری شانگ‌های یادآور شد: چین با سه میلیارد و ۱۳۱ میلیون دلار، هند با ۵۱۲ میلیون دلار، روسیه با ۳۹۴ میلیون دلار، پاکستان با ۱۹۶ میلیون دلار، قزاقستان با ۶۶ میلیون دلار، تاجیکستان با ۲۲.۱ میلیون دلار، ازبکستان با ۱۴.۷ میلیون دلار، افغانستان با ۴.۴ میلیون دلار، بلاروس با ۱.۵ میلیون دلار، قرقیزستان با ۱.۲ میلیون دلار و مغولستان با ۳۱۷ هزار دلار به ترتیب در بین اعضای (اصلی و ناظر) سازمان همکاری شانگ‌های در فصل بهار کالا به ایران فروختند.

وی در مورد رتبه کشور‌های سازمان همکاری شانگ‌های در میان کشور‌های فروشنده کالا به ایران گفت: در بین ۹۸ کشور که در فصل بهار واردات کالا از آن‌ها به ایران انجام شده، چین در رتبه دوم، هند رتبه چهارم، روسیه ششم، قزاقستان هجدهم، تاجیکستان سی ام، ازبکستان سی و پنجم، افغانستان پنجاه و چهارم، بلاروس شصت و ششم، قرقیزستان شصت و نهم و مغولستان هشتاد و دوم قرار دارند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: