کد خبر : ۲۶۰۳۱۸
در یک سال اخیر اتفاق افتاد؛
۲۵ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۷
مار‌ها نشان می‌دهد میزان صادرات کشورمان در ۵ ماهه سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۲۲ از ۵ میلیارد دلار در ۵ ماهه سال ۲۰۱۳ با کاهش ۸۰ درصدی به ۹۸۰ میلیون دلار تا ۵ ماهه سال ۲۰۲۱ رسیده است.

رشد 57 میزان صادرات غیرنفتی ایران به ترکیه

بورس نیوز: آمار‌ها نشان می‌دهد میزان صادرات کشورمان در ۵ ماهه سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۲۲ از ۵ میلیارد دلار در ۵ ماهه سال ۲۰۱۳ با کاهش ۸۰ درصدی به ۹۸۰ میلیون دلار تا ۵ ماهه سال ۲۰۲۱ رسیده است.

این مدت زمان معادل دوره ۸ ساله حسن روحانی بوده که بخشی از صادرات ایران به ترکیه به‌واسطه کاهش یا حذف واردات نفت ترکیه از ایران رخ داده و بخش دیگر مربوط به کاهش صادرات غیرنفتی ایران به این کشور بوده، اما در یکسال اخیر میزان صادرات غیرنفتی کشورمان به ترکیه با رشد نزدیک به ۵۷ درصدی از ۹۸۰ میلیون دلار در ۵ ماهه ۲۰۲۱ به یک میلیارد و ۵۳۷ میلیون دلار در ۵ماهه سال ۲۰۲۲ رسیده است.

قابل ذکر است کارشناسان روابط بین‌الملل تلاش‌های دولت سیزدهم برای تنش‌زدایی در روابط با همسایگان را عامل مهمی برای توسعه روابط تجاری ایران می‌دانند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: