کد خبر : ۲۶۰۳۳۱
مدیرعامل شرکت بورس اوراق بهادار گفت:
۲۵ تير ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۴
مدیرعامل شرکت بورس اوراق بهادار گفت: یکی از اقدامات خوب سازمان بورس این بود که ضوابط پذیرش شرکت‌های دانش بنیان بخصوص داده محور در حوزه اقتصاد دیجیتال را به بورس و فرابورس ابلاغ کند.

ابلاغ ضوابط پذیرش شرکت‌های دانش بنیان از اقدام خوب سازمان بورس

بورس نیوز: محمود گودرزی، مدیرعامل شرکت بورس اوراق بهادار در خصوص شرکت‌های دانش بنیان اظهار کرد: ما به عنوان بورس تهران در این مسیر پیشقدم شدیم تا در ابتدا بیزنس مدل شرکت‌های دانش بنیان را شناسایی کنیم و بدانیم در چه اکوسیستمی فعالیت می‌کنند و در مرحله دوم با برنامه ریزی‌های انجام شده بتوانیم مقررات موجود را تسهیل کنیم. از دو زاویه این کار را انجام می‌دهیم. یکی از منظر تامین مالی این شرکت‌ها و دیگری پذیرش آن‌ها در بازار سرمایه.

وی افزود: ما پیشنهاد را به سازمان بورس و اوراق بهادار دادیم و یکی از اقدامات خوب سازمان بورس این بود که ضوابط پذیرش شرکت‌های دانش بنیان بخصوص داده محور در حوزه اقتصاد دیجیتال را به بورس و فرابورس ابلاغ کند. قطعا به مرور این اتفاق خواهد افتاد و تابلویی در بورس تهران مخصوص شرکت‌های دانش بنیان راه اندازی می‌شود، زیرا لازم است که در خصوص مقررات این شرکت‌ها بازبینی انجام شود و متناسب با ساختار این شرکت‌ها مقررات آن‌ها وضع شود.

گودرزی در این باره ادامه داد: تصمیم گیری با هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار است. ما این پیشنهاد را دادیم و باتوجه به سالی که در آن قرار گرفتیم و حمایت‌هایی که از بخش سیاست گذاری دولت داریم، فکر می‌کنم سازمان بورس این کار را به زودی انجام می‌دهد.

مدیرعامل شرکت بورس اوراق بهادار توضیح داد: کمیته، چه در حوزه تامین مالی و چه در حوزه پذیرش شرکت‌ها بحث سیاستگذاری را انجام می‌دهد. به تازگی راه اندازی شده و یکی از وظایف آن بررسی اکوسیستم این شرکت هاست که در آن کار می‌کنند و زمینه را برای تامین مالی و احیانا پذیرش شرکت‌ها فراهم می‌کند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: