کد خبر : ۲۶۰۳۳۲
مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات گفت:
۲۵ تير ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۹
مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات گفت:سرعت رشد این پروژه‌ها می‌تواند در آینده نزدیک ارزش درآمدی و اقتصادی شرکت را متحول کند.

تحول در ارزش درآمدی

اردشیر سعد محمدی، مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات در گفتگو با بورس نیوز، اظهار کرد: همانطور که در مجمع مطرح شد، ما مجموعا ۵۰ هزار میلیارد تومان پروژه را راهبری می‌کنیم یعنی معادل ۱.۸ میلیارد دلار. قسمتی از این سهام مربوط به شرکت توسعه و معادن است و امیدواریم هم در بخش معادن و هم در بخش مس جانجا، فولاد اردبیل و فولاد کردستان و ایجاد پهنه‌های جدید در صبانور بتوانیم تحول جدید در رشد حرکت پروژه‌ها را داشته باشیم. سرعت رشد این پروژه‌ها می‌تواند در آینده نزدیک ارزش درآمدی و اقتصادی شرکت را متحول کند.

وی درخصوص میزان سود "ومعادن" افزود: شرایط متفاوت و متغیر است. شرایط هرچقدر بهتر سود نیز بهتر خواهد بود و باعث رضایت همگان خواهد شد. اما شرایط اقتصاد جهانی می‌تواند سیستم‌ها را محدود کند. قیمت مس از ۱۰ هزار دلار به ۷۲۶۰ دلار کاهش پیدا کرده و به همین ترتیب قیمت سنگ آهن و بعضی از کامودیتی ها. احتمال رکورد بین المللی وجود دارد؛ بنابراین گاهی اوقات شرایط بازار بین الملل شما را محدود می‌کند و نمی‌توانید تصمیم را به صورت کلان اعمال و اجرا کنید.

سعدمحمدی درباره افزایش تولید شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات بیان کرد: به هر حال یکسری از هزینه‌ها مثل حامل‌های انرژی، حقوق و دستمزد و... افزایش، اما قیمت‌ها کاهش یافته و تنها راه این است که شرکت‌های بزرگ افزایش تولید را در دستور کار قرار بدهند تا بتوانند قیمت‌های تمام شده را کنترل و فضای مدنظر را آماده کنند.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات درخصوص طرح‌های توسعه‌ای گفت: اگر بتوانیم در قسمت اکتشاف ذخایر جدیدی که بسیار موردنیاز است به خصوص در سنگ آهن را بیش از گذشته فعال کنیم با اطمینان خاطر توسعه‌ها شکل بهتری به خود می‌گیرد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: