کد خبر : ۲۶۰۳۳۴
در بازارهای جهانی؛
۲۵ تير ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۲
بهای معاملات نفت برنت با دو دلار و ۶ سنت معادل ۲.۱ درصد افزایش، در ۱۰۱ دلار و ۱۶ سنت در هر بشکه بسته شد.

بهای نفت برنت در ۱۰۱ دلار بسته شد

بورس نیوز: قیمت نفت روز جمعه پس از این که یک مقام آمریکایی اعلام کرد انتظار نمی رود تولید نفت عربستان سعودی فوری افزایش پیدا کند، ۲.۵ درصد صعود کرد اما نهایتا به افت شدید هفتگی تن داد. 

بهای معاملات نفت برنت با دو دلار و ۶ سنت معادل ۲.۱ درصد افزایش، در ۱۰۱ دلار و ۱۶ سنت در هر بشکه بسته شد. بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با یک دلار و ۸۱ سنت معادل ۱.۹ درصد افزایش، در ۹۷ دلار و ۵۹ سنت در هر بشکه بسته شد.

هر دو شاخص با بزرگترین کاهش هفتگی در حدود یک ماه گذشته روبرو شدند که به دلیل نگرانی از رکود و آسیب دیدن تقاضا برای سوخت روی داد. نفت برنت ۵.۵ درصد و وست تگزاس اینترمدیت ۶.۹ درصد کاهش هفتگی به ثبت رساند.

طبق گزارش بیکر هیوز، شمار دکل‌های حفاری نفت آمریکا هفته گذشته دو حلقه افزایش یافت و به ۵۹۹ حلقه رسید که بالاترین میزان از مارس سال ۲۰۲۰ است.

در بخش اقتصادی، سیاستگذاران موافق افزایش نرخ‌های بهره روز پنج شنبه گفتند موافق افزایش ۷۵ واحدی نرخ‌های بهره در نشست شپولی ماه جاری بانک مرکزی آمریکا خواهند بود. انتشار آمار تورم آمریکا در روز چهارشنبه باعث شده بود معامله گران افزایش ۱۰۰ واحدی نرخ‌های بهره از سوی بانک مرکزی این کشور را پیش بینی کنند.

بر اساس گزارش رویترز، تحلیلگران انتظار دارد فشار‌های نزولی بر نفت تحت تاثیر نگرانی‌ها نسبت به چشم انداز اقتصاد جهانی، ادامه پیدا کند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: