کد خبر : ۲۶۰۶۰۵
مهمترین خبرهای مجمع پایان سال مالی "بهیر"
۰۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۶

بورس نیوز:

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سرمایه‌گذاری توسعه تجارت هیرمند منتهی به ۲۹ اسفند سال ۱۴۰۰ در نماد "بهیر" با حضور ۷۰ درصدی سهامداران، صبح روز جمعه ۳۱ تیرماه در تهران طبقه دوم برگزار شد.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه تجارت هیرمند در ابتدای سخنان خود مطرح کرد: ۱۱ شرکت زیر مجموعه هیرمند هستند که برخی از این شرکت‌ها زیرمجموعه‌هایی نیز دارند که تعدادی از آن‌ها در مرحله دانش بنیان شدن قرار دارند.

تقسیم سود 50 ریالی در مجمع توسعه تجارت هیرمند

وی در ادامه به معرفی سهامداران اصلی شرکت هیرمند پرداخت و افزود: که حدود ۳۰ درصد از سهام مجموعه هیرمند را به عنوان بزرگترین و اصلی‌ترین سهامدار، دانشگاه علم و صنعت ایران در اختیار دارد و مابقی سهامداران ترکیبی از سهامدارن عمده و حقیقی را تشکیل می‌دهند که اطلاعات کامل آن‌ها بر روی سایت کدال قرار دارد.

مظفر، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه تجارت هیرمند در ادامه به معرفی شرکت‌هایی که هیرمند در آن‌ها سرمایه‌گذاری کرده است پرداخت که حوزه‌های دانش بنیان مختلفی اعم از: معدن، املاک، فناوری‌های نوین، آب و فاضلاب، پزشکی، قطعه سازی، واقعیت‌های مجازی، فعالیت‌های فناوارانه بازی‌های رایانه‌ای و... را شامل می‌شوند.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری توسعه تجارت هیرمند، در ادامه به تشریح ایجاد شرکت شرکت توسعه اقتصادی اندیشه ایرانیان پرداخت و افزودند: زمانی که شرکت ایرانیان را تاسیس کردیم با این ایده که هیرمند مالک ۱۰۰ درصدی سهام ایرانیان باشد، بسیاری از اموال و پروژه‌های هیرمند به ایرانیان انتقال یافت و سهامداران هیرمند به طور غیر مستقیم سهامدار ایرانیان نیز محسوب شدند.

همچنین، مظفر از احداث بیشتر شرکت‌های دانش بنیان گفت و اضافه کرد که مجموعه هیرمند در تلاش است شرکت‌های دانش بنیان به خصوص در حوزه پزشکی، این شرکت‌ها را به صورت سهامی عام در فرابورس به عنوان زیر مجموعه هیرمند عرضه کنند.

گفتنی است در ادامه این مجمع صورت‌های مالی توسط سهامداران به تصویب رسید.

در پایان نیز ۵۰ ریال سود نقدی به ازای هر سهم بین سهامداران تقسیم شد.

 

پایان مطلب

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: