کد خبر : ۲۶۰۶۱۷
مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت گفت:
۰۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۸
مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت گفت:امضای این یادداشت تفاهم و اجرایی‌شدن آن می‌تواند تحولات مثبتی را در صنعت نفت و گاز ایران به‌ویژه میادین گازی فراهم آورد.

تحولات مثبت صنعت نفت و گاز با تفاهمنامه ۴۰ میلیارد دلاری

بورس نیوز: ابوذر شریفی، مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت درباره تفاهم‌نامه اخیر میان شرکت ملی نفت ایران و گازپروم روسیه، افزود: امضای این یادداشت تفاهم و اجرایی‌شدن آن می‌تواند تحولات مثبتی را در صنعت نفت و گاز ایران به‌ویژه میادین گازی فراهم آورد.

وی اضافه‌کرد: پیگیری این تفاهم‌نامه و به نتیجه رسیدن آن باید در اولویت اقدامات شرکت ملی نفت و شرکت‌های تابعه قرار گیرد.

مدیرعامل شرکت متن با اشاره به اینکه نیاز امروز صنعت نفت و گاز کشور، سرمایه‌گذاری و استفاده از فناوری‌های پیشرفته و نیاز امروز روسیه راه‌اندازی کریدور شمال-جنوب برای سوآپ فرآورده‌های نفتی است، ابراز امیدواری کرد: این تفاهم‌نامه بتواند گام موثری در تحقق اهداف طرفین باشد.

وی یادآور شد: به مدد این همکاری‌های مشترک، کشور علاوه بر بهره‌مندی از عواید انتقال فرآورده‌های نفتی، گاز و حتی نفت خام از کشور‌های حاشیه دریای خزر به دریای عمان و آب‌های آزاد، می‌تواند از سرمایه‌گذاری لازم برای توسعه میادین نفت و گاز بخصوص میادین مشترک بهره‌مند شود.

شریفی تصریح‌کرد: البته در این راستا لازم است قرارداد‌های موجود آسیب‌شناسی شده و با انجام تغییرات لازم متناسب با شرایط میادین مورد توسعه، از قابلیت فناورانه و تجارب شرکت‌های معتبر بین‌المللی روسی استفاده شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: