کد خبر : ۲۶۰۶۳۵
در سه ماهه ابتدایی سال جاری رقم خورد؛
۰۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۷
معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه گفت: شرکت‌های دانش بنیان در سه ماه نخست امسال ۸۳۶ میلیون دلار کالا صادر کردند، در حالی که سال گذشته ارزش صادرات کالا‌های این شرکت‌ها ۴۰۰ میلیون دلار بوده است.

صادرات ۸۳۶ میلیون دلاری شرکت‌ های دانش بنیان

بورس نیوز: مهدی صفری، معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه در جمع اعضای اتاق بازرگانیصادرات ۸۳۶ میلیون دلار کالای دانش بنیان از کشور مشهد اظهار کرد: شرکت‌های دانش بنیان در سه ماه نخست امسال ۸۳۶ میلیون دلار کالا صادر کردند، در حالی که سال گذشته ارزش صادرات کالا‌های این شرکت‌ها ۴۰۰ میلیون دلار بوده است.

وی افزود: وزارت امور خارجه با همکاری سایر وزارتخانه‌ها و پارک‌های علم و فناوری به طور ویژه پیگیر توسعه صادرات خدمات فنی، مهندسی و محصولات شرکت‌های دانش بنیان است.

صفری ادامه داد: وزارت امورخارجه با هماهنگی وزارت صنعت معدن و تجارت پیگیر افزایش تعداد رایزنان بازرگانی ایران در خارج از کشور است. همچنین وزارت امورخارجه دوره‌های فشرده آموزش برای کارشناسان اقتصادی که قصد عزیمت به ماموریت و فعالیت در نمایندگی‌های وزارت امورخارجه در خارج از کشور را دارند برگزار کرده است تا ضمن به روزآوری اطلاعات اقتصادی کارشناسان با سفر آن‌ها به ۲۰ استان کشور از نزدیک با ظرفیت‌های اقتصادی کشور آشنا شوند.

معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه تاکید کرد: وزارت امور خارجه پیگیر توسعه روابط اقتصادی با کشور‌های همسایه و کشور‌های اروپایی و آفریقایی و آمریکای لاتین است و تمامی سفرا و روسای نمایندگی‌های وزارت امورخارجه در خارج از کشور آماده ارائه خدمات به بازرگانان شرکت‌های ایرانی در راستای توسعه صادرات محصولات ایرانی به ویژه صادرات خدمات فنی و مهندسی و شرکت دانش بنیان هستند.

صفری گفت: هم اکنون اولویت با افزایش مراودات ترانزیتی با کشور‌های همسایه است و سیاست ما همکاری اقتصادی ۱۰۰ درصدی با افغانستان است. همچنین اولویت کاری ما ارائه خدمات برای تولیدات مشترک شرکت‌های دانش بنیان در خارج از کشور است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: