کد خبر : ۲۶۰۶۳۹
مجری طرح برنج کشور گفت:
۰۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۵
مجری طرح برنج کشور گفت: متوسط تولید برنج در کشور حدود دو میلیون تن برنج سفید بود که پیش بینی می‌شود امسال این میزان در کشت اول، دوم و پرورش رتون به دو میلیون و ۴۰۰ هزار تن برسد.

پیش بینی تولید برنج به بیش از ۲ میلیون

بورس نیوز: شایگان ادیبی، مجری طرح برنج کشور اظهار کرد: متوسط تولید برنج در کشور حدود دو میلیون تن برنج سفید بود که پیش بینی می‌شود امسال این میزان در کشت اول، دوم و پرورش رتون به دو میلیون و ۴۰۰ هزار تن برسد.

وی کاهش قیمت کود‌های شیمیایی بویژه کود‌های فسفاته و پتاسه، کشت ارقام پرمحصول و افزایش کشت و برداشت مکانیزه این محصول را از دلایل افزایش تولید برنج در کشور اعلام کرد و افزود: تولید برنج امسال در شالیزار‌های کشور در مقایسه با سال‌های گذشته ۲۰ درصد افزایش دارد.

مجری طرح برنج کشور ادامه داد: وزارت جهاد کشاورزی با اجرای طرح‌هایی مانند کشت قراردادی و افزایش مکانیزاسیون به دنبال افزایش تولید برنج در داخل و تامین نیاز برنج کشور با برنج‌های ایرانی است تا ذائقه مردم تغییر نکند.

شایگان ادیبی مازندران را استانی تاثیرگذار برای رسیدن به این هدف دانست و افزود: پیش بینی می‌شود بیش از نیمی از برنج داخلی امسال در این استان تولید شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: