کد خبر : ۲۶۰۶۸۱
در ۴ ماه نخست سال جاری رخ داد؛
۰۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۵
معاون درآمد‌های مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور از تحقق ۹۵ درصدی درآمد‌های مالیاتی در چهارماهه نخست امسال خبر داد.

تحقق ۹۵ درصدی درآمد‌های مالیاتی

محمدتقی پاکدامن، معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور اظهار کرد: امسال در مهلت تعیین شده برای ارایه اظهارنامه مالیاتی صاحبان مشاغل، حدود سه میلیون و ۱۲۳ هزار فرم تبصره ماده (۱۰۰) قانون مالیات‌های مستقیم و یک میلیون و ۳۲۲ هزار فقره اظهارنامه به سازمان امور مالیاتی کشور ارسال شد.

وی اضافه کرد: در حالی امسال حدود چهار میلیون و ۴۴۵ فقره اظهارنامه و فرم تبصره ماده ۱۰۰ از سوی اشخاص حقیقی به سازمان امور مالیاتی کشور ارسال شده است که در سال ۱۴۰۰، در مجموع معادل دو میلیون و ۹۰۰ هزار فقره اظهارنامه و تبصره ماده (۱۰۰) ارسال شده بود و امسال شاهد رشد بیش از ۵۰ درصدی در ارایه اظهارنامه و فرم تبصره ماده (۱۰۰) هستیم.

معاون درآمد‌های مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور از تحقق ۹۵ درصدی درآمد‌های مالیاتی در چهارماهه نخست امسال خبر داد و گفت: در بازه زمانی مذکور، در بخش مالیات‌های مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده (کالا و خدمات)، جمعاً بالغ بر ۱۴۵ هزار میلیارد تومان مالیات وصول شد.

وی با بیان اینکه این رشد چشمگیر، یک اتفاق مبارک و نشانه ارتقای تمکین مالیاتی است، گفت: امسال همچنین شاهد رشد قابل توجه مالیات ابرازی مودیان بودیم که طبیعتاً اشراف اطلاعاتی سازمان به داده‌ها و اطلاعات مربوط به مبادلات اقتصادی که بیش از هر چیز حاصل ساماندهی دستگاه‌های کارتخوان بود، بسیار در شکل‌گیری این وضعیت ایده‌آل موثر بوده است.

پاکدامن در ادامه خاطرنشان کرد: در سال ۱۴۰۰ و با اجرای برنامه ساماندهی درگاه‌های پرداخت بانکی و انجام سایر اقدامات دیگر، تعداد دو میلیون و ۲۰۰ هزار مودی جدید شناسایی شد که از این تعداد، حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار مودی صرفاً با اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان و ضرورت ساماندهی کارتخوان‌های نظام بانکی و در اجرای مفاد ماده (۱۱) قانون یاد شده، شناسایی و به عنوان مودیان جدید در نظام مالیاتی ثبت نام کردند.

معاون درآمد‌های مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور ادامه داد: برای عملکرد سال ۱۳۹۹ تاکنون برای بیش از ۲۲۰ هزار مودی که به تکلیف قانونی خود مبنی بر ارایه اظهارنامه مطابق مقررات در مهلت مقرر قانونی عمل نکرده بودند، اظهارنامه برآوردی تولید و نسبت به مطالبه مالیات اقدام شد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: