کد خبر : ۲۶۰۷۰۸
عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس:
۰۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۴
عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس گفت: دولت در میدان اصلاح ساختار اقتصادی قرار گرفته و باید آن را ادامه دهد، زیرا سستی در این کار سقوط پول ملی و تحت تاثیر قرار گرفتن بازار‌های مختلف کشور را در پی خواهد شد که بدون تردید مدیریت این شرایط سخت خواهد بود.

دولت در میدان اصلاح ساختار اقتصادی قرار گرفته است

بورس نیوز: جبارکوچکی نژاد، عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات درخصوص اینکه می‌توان چشم‌انداز مثبتی از وضعیت شاخص‌های پولی در ماه‌های آتی داشت، اظهار کرد: دولت در میدان اصلاح ساختار اقتصادی قرار گرفته و باید آن را ادامه دهد، زیرا سستی در این کار سقوط پول ملی و تحت تاثیر قرار گرفتن بازار‌های مختلف کشور را در پی خواهد شد که بدون تردید مدیریت این شرایط سخت خواهد بود.

وی افزود: اصلاح ساختار اقتصادی نیاز کشور است، البته باید در حین انجام این کار به مردم هم کمک کرد. به این معنا؛ جای اینکه افزایش حقوق به امضا دولت برسد، مسائلی مانند پوشش بیمه‌ای، دارو و کالا‌های اساسی مورد توجه قرار گیرد که این موارد از کمک به مردم تاثیر بیشتری نسبت به افزایش حقوق و دستمزد ماهیانه خواهد داشت.

نماینده مردم رشت در خانه ملت خاطرنشان کرد: بانک مرکزی نیز در این روند باید مراقب بحران احتمالی بانک‌ها باشد، زیرا با توجه به شرایط موجود فشار زیادی را تحمل می‌کنند، البته دولت نباید برای کمک به بانک‌ها منابع شرکت‌ها را بیرون بکشد، زیرا کار بسیار خطرناکی خواهد بود.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات در این خصوص که آیا تنها نهاد اثرگذار بر نقدینگی و تورم بانک مرکزی و نظام بانکی است یا سایر نهاد‌های اقتصادی دولت هم بر آن تاثیرگذار بوده‌اند، تصریح کرد: بانک مرکزی به تنهایی بر موارد اشاره شده تاثیرگذار نیست، ولی باید بیشتر در میدان باشد. اهرم‌هایی در اختیار این نهاد پولی- مالی قرار دارد که استفاده از آن‌ها بر مدیریت نقدینگی و تورم کمک کننده خواهد بود. البته باید توجه داشت که بدون هماهنگی با سایر نهاد‌ها مانند وزارت اقتصاد نمی‌توان به درستی از این اهرم‌ها استفاده کرد.

کوچکی نژاد در ادامه افزود: حدود ۲۵ یا ۲۶ میلیارد تومان در ماه نقدینگی در بازار پمپاژ می‌شود که نتیجه آن قابل مشاهده است. بدون شک در شرایطی که بخش‌های تصمیم گیر مانند وزارت اقتصاد، سیستم مالی- پولی، بورس و ... هماهنگ نباشند، وقتی برای کنترل این نقدینگی به یک بخش فشار وارد شود، از قسمت دیگربه شکلی متفاوت و دردسرساز خود را به نمایش می‌گذارد، بنابراین از تمام نهاد‌های اقتصادی انتظار می‌رود که در این زمینه کوشا باشند.

وی در این رابطه تاکید کرد: نهاد‌های اقتصادی برای پیشبرد شرایط مالی کشور و تصمیم‌های سازنده باید با یکدیگر هماهنگ و منسجم‌تر از آن چیزی که شاهد هستیم، عمل کنند. در کنار این‌ها نیاز است تا قانون اساسی بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد و در هر بخشی که مجلس خواستار تحقیق و تفحص شد، پای کار حاضر شوند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: