کد خبر : ۲۶۰۸۰۴
مدیر دفتر بهره‌برداری از تاسیسات آبی و برقآبی شرکت آب منطقه‌ای تهران:
۰۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۲
اکنون میزان ذخایر سدهای پنجگانه تامین کننده آب استان تهران ۵۶۹ میلیون مترمکعب است که این رقم در روز مشابه سال گذشته بیش از ۶۹۵ میلیون مترمکعب بوده و بر این اساس، حجم آب سدهای استان تهران ۱۸ درصد کاهش دارد.

کاهش ۱۸ درصدی حجم آب سد‌های تهران

ورس نیوز: محمد شهریاری، مدیر دفتر بهره برداری از تاسیسات آبی و برق آبی شرکت اظهار کرد: از مجموع ظرفیت ۱۸۸۹ میلیون متر مکعبی پنج سد تامین کننده آب شرب استان تهران، ۵۶۹ میلیون متر مکعب آب پشت سد‌ها ذخیره شده که این بیانگر این است که فقط حدود ۳۰ درصد از ظرفیت کلی سد‌های پنجگانه تامین کننده آب استان تهران پر است.

وی حجم آب موجود در مخزن سد امیرکبیر را حدود ۱۲۴ میلیون مترمکعب اعلام کرد

شهریاری گفت: این میزان در روز مشابه سال گذشته ۱۶۱ میلیون مترمکعب بوده است؛ همچنین حجم ذخیره آب سد طالقان از ۲۷۰ میلیون مترمکعب سال گذشته به ۲۴۹ میلیون مترمکعب کاهش پیدا کرده است.

وی افزود: حجم ذخیره آب سد لار سال گذشته ۱۱۷ میلیون مترمکعب بوده که در مقایسه با موجودی ۸۴ میلیون مترمکعبی فعلی، ۳۳ میلیون مترمکعب کاهش را نشان می‌دهد و حجم آب سد ماملو نیز از ۹۸ میلیون مترمکعب سال گذشته، به ۵۸ میلیون مترمکعب رسیده است این درحالیست که حجم ذخیره آب سد لتیان در مقایسه با روز مشابه سال گذشته تنها با ۵ میلیون متر مکعب افزایش به ۵۴ میلیون مترمکعب رسیده است.

مدیر دفتر بهره برداری از تاسیسات آبی و برق آبی شرکت ادامه داد: طبق پیش بینی‌های سازمان هواشناسی در ماه‌های باقیمانده از سال آبی جاری، حجم ریزش‌های جوی کمتر از متوسط بلند مدت بوده و بارش‌های فصل پاییز نیز با تاخیر زمانی همراه خواهد شد که بر همین اساس روند کاهشی ورودی آب به دریاچه سد‌ها در ماه‌های آتی بخصوص در فصل پاییز نیز ادامه خواهد داشت.

شهریاری افزود: از همه شهروندان درخواست می‌شود که صرفه‌جویی و مصرف بهینه آب را همواره مدنظر داشته باشند تا بتوانیم بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده در تابستان امسال و روز‌های اوج مصرف آب، مشکلی به جهت تأمین مطمئن و پایدار آب نداشته باشیم.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: