کد خبر : ۲۶۰۸۱۷
مدیرعامل شرکت فولاد کاوه سمنان:
۱۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۶
مدیرعامل شرکت فولاد کاوه سمنان گفت: بحران ما در زمینه فولاد بحران جهانی است. با توجه به اینکه نظام اقتصادی دنیا دچار چالش و بحران شده و باعث سقوط شدید قیمت فولاد در بازار‌های جهانی شده و از طرفی کشوری مثل روسیه که توانمند در تولید محصولات فولادی است با قیمت‌های پایین‌تر محصولات خود را به کشور‌های همسایه ارائه کرده کشور ما را دچار بحران کرده است.

بحران ما در زمینه فولاد بحران جهانی است

سالار سلیمانی، مدیرعامل شرکت فولاد کاوه سمنان در گفتگو با بورس نیوز، اظهار کرد: هلدینگ اطلس ۴ کارخانه نورد دارد. بحران ما در زمینه فولاد بحران جهانی است. با توجه به اینکه نظام اقتصادی دنیا دچار چالش و بحران شده و باعث سقوط شدید قیمت فولاد در بازار‌های جهانی شده و از طرفی کشوری مثل روسیه که توانمند در تولید محصولات فولادی است با قیمت‌های پایین‌تر محصولات خود را به کشور‌های همسایه ارائه کرده کشور ما را دچار بحران کرده است. ما به اجبار قیمت نهایی فولاد را هر روز پایین‌تر از دیروز اعلام می‌کنیم.

وی افزود: همان طور که می‌دانید وقتی قیمت جهانی فولاد افت می‌کند تاثیر خود را بر بازار داخل می‌گذارد و با روند شدید سقوط قیمت فولاد مواجه می‌شویم. این مساله باعث شده که نتوانیم محصولات را با عرضه در تناژ‌های بالا انجام دهیم. این موضوع صادرات نیز تحت الشعاع این موضوع قرار می‌دهد.

سلیمانی گفت: کشور‌های همسایه مثل عراق، عمان، امارات، ترکمنستان، تاجیکستان، افغانستان عمده مشتریان بازار هدف ایران هستند. اما چون روسیه در تولید فولاد توانمند است و قیمت‌ها را تعیین می‌کند توانسته هم بازار اروپا و هم خاورمیانه را در دست خود بگیرد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: