کد خبر : ۲۶۰۸۲۶
دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی:
۰۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۴
دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی گفت: بازار بیش از این کشش گرانی را ندارد و بازار کالا‌های اساسی در اوج رکود خود قرار دارد. ما به دنبال مشتری و فروش اجناس‌مان هستیم.

برنج

بورس نیوز: قاسمعلی حسنی، دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی با اشاره به اینکه تولیدکنندگان و توزیع کنندگان دیگر انگیزه‌ای برای گران کردن کالا‌ها ندارند، اظهار کرد: بازار بیش از این کشش گرانی را ندارد و بازار کالا‌های اساسی در اوج رکود خود قرار دارد. ما به دنبال مشتری و فروش اجناس‌مان هستیم.

دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی افزود: هم اکنون در بازار عمده فروشی شاهد کاهش ۱۰ درصدی قیمت روغن هستیم. هر کیلوگرم برنج هم در بازار کاهش ۱۰ هزار تومانی را تجربه کرده که با واردات برنج و برداشت برنج پیش بینی می‌کنیم قیمت برنج تا ۲۰ هزار تومان در هر کیلو نیز کاهش پیدا کند. 

وی ادامه داد: قیمت هر حلب روغن نباتی ۱۶ کیلوگرمی پیش از این یک میلیون و ۸۰ هزار تومان برای مصرف کنندگان بود که اکنون در بازار ۹۶۰ هزارتومان شده است. این کاهش قیمت در پی کاهش حدود ۳۰ درصدی قیمت جهانی روغن خام به دلیل تفاهمات بر سر عرضه غلات از بنادر اوکراین است.

حسنی افزود: از سوی دیگر این کاهش قیمت‌ها در پی واردات انبوه این کالا در داخل کشور و رقابت واردکنندگان برای فروش بیشتر، به منظور واردات مواد اولیه روغن با قیمت کمتر صورت گرفته است.

دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی در حالی از ثبات قیمت کالای اساسی تا مهر ماه خبر داده که دو روز قبل وزارتخانه صمت دستورالعملی را برای اجرا بنا بر کاهش ۱۰ تا ۲۵ درصدی روغن را ابلاغ کرد که از امروز شنبه هشتم مرداد برای تمام کارخانجات روغن کشور لازم الاجرا است. دستورالعملی که با هدف حمایت از مصرف کنندگان ابلاغ شده و همه کارخانجات ملزم به کاهش قیمت هستند. مسئولان وزارتخانه هشدار داده اند با واحد‌هایی که از این دستورالعمل پیروی نکنند، برخورد خواهد شد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: