کد خبر : ۲۶۰۸۵۹
دبیر شورای عالی مناطق آزاد اقتصادی کشور گفت:
۰۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۹
دبیر شورای عالی مناطق آزاد اقتصادی کشور گفت: فعلا در حد تهیه طرح جامع و یکسری زیرساخت‌های اولیه و فیزیکی برای آن‌ها مجوز محدود ۵۰ میلیارد تومانی را گرفته ایم.

۵۰ میلیارد تومان برای راه اندازی مناطق آزاد تجاری

بورس نیوز: سعید محمد، دبیر شورای عالی مناطق آزاد اقتصادی کشور در خصوص بودجه در نظر گرفته شده برای تاسیس مناطق آزاد اقتصادی جدید اظهار کرد: بودجه دولتی به ما تخصیص داده نشده با اینکه در لایحه بودجه، پیشنهاداتی برای تخصیص بودجه دولتی به مناطق آزاد ارائه شده بود که مجلس شورای اسلامی آن را حذف کرد.

وی افزود: بنابراین بر آن شدیم برای توسعه و راه اندازی مناطق جدید بتوانیم از مناطق موجود برای تاسیس مناطق جدید هزینه کنیم که در تاریخ ۶ تیر ۱۴۰۱ مجلس شورای اسلامی نامه‌ای را خطاب به رئیس جمهور ارسال و ما را از این کار منع کرد ضمن اینکه در حال رایزنی برای حل این مشکل با نمایندگان مجلس هستیم و این موضوع در حال حل شدن است.

وی درباره میزان بودجه برای راه اندازی مناطق آزاد تجاری افزود: فعلا در حد تهیه طرح جامع و یکسری زیرساخت‌های اولیه و فیزیکی برای آن‌ها مجوز محدود ۵۰ میلیارد تومانی را گرفته ایم.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد اقتصادی کشور بیان کرد: برای نخستین بار در سال گذشته میزان صادرات و واردات مناطق آزاد برابر شد.

وی ادامه داد: برابر شدن میزان صادرات و واردات در مناطق اقتصادی، بیانگر این است که مناطق آزاد در ریلی قرار گرفته که بیشتر به سمت صادرات حرکت می‌کند.

محمد بر اساس رصد شورای عالی مناطق اقتصادی کشور در سه ماهه نخست ۱۴۰۱، رشد صادرات وجود داشته است.

وی درباره واردات کالا‌های تولید مشابه از مبادی مناطق آزاد گفت: همکاران ما بحث واردات در مناطق آزاد را به جد کنترل می‌کنند تا کالا‌های مشابه تولید داخل از مناطق آزاد وارد نشود نمونه آن درباره کالا‌های لوازم خانگی کُره‌ای بود که مناطق آزاد را نیز مشمول قانون ممنوعیت واردات این نوع کالا‌ها کردیم تا از تولید داخل حمایت شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: