کد خبر : ۲۶۰۸۶۵
نائب رئیس هیئت مدیره شرکت سبدگردان نوین نگر آسیا گفت:
۱۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۵
نائب رئیس هیئت مدیره شرکت سبدگردان نوین نگر آسیا گفت: نرخ دلار یکی از نکات مثبت بازار سرمایه ماست. با توجه به شرایط اقتصادی که کشور ما تجربه می‌کند ما پایین آمدن نرخ دلار را نمی‌توانیم متصور باشیم. ما اگر تورم انتظاری را باتوجه به دیتا‌هایی که وجود دارد در نظر بگیریم، تورم نیز نیز یکی از نکات مثبت بازار سرمایه ماست.

تاثیر مثبت نرخ تورم و دلار بر بازار سرمایه/

اشکان چهره نگار، نائب رئیس هیئت مدیره شرکت سبدگردان نوین نگر آسیا در گفتگو با بورس نیوز، درخصوص نکات مثبت بازار اظهار کرد: نرخ دلار یکی از نکات مثبت بازار سرمایه ماست. با توجه به شرایط اقتصادی که کشور ما تجربه می‌کند ما پایین آمدن نرخ دلار را نمی‌توانیم متصور باشیم. همچنین با توجه به اینکه کشور ما کشوری صادرات محور است و شرکت‌های بورسی ما صادرات محور هستند و نرخ دلار روی درآمد آن‌ها خیلی موثر است، این موضوع از نکات مثبت بازار محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: نکته دیگر نرخ تورم است. ما اگر تورم انتظاری را باتوجه به دیتا‌هایی که وجود دارد در نظر بگیریم، تورم نیز نیز یکی از نکات مثبت بازار سرمایه ماست.

چهره نگار درخصوص نکات منفی بازار و ریسک‌های موجود بیان کرد: به غیر ازنکات مثبت بازار، اگر بخواهم به ریسک‌های بازار سرمایه اشاره کنم، باید بگویم که قرار است چهارشنبه هفته جاری فدرال رزرو آمریکا نرخ بهره را تعیین کند و احتمال می‌رود که نرخ بهره را دوباره افزایش دهد. نرخ بهره با شاخص کامودیتی نسبت عکس دارد. اگر نرخ بهره افزایش یابد نرخ کامودیتی ریزش پیدا می‌کند. از آنجایی شرکت‌های کامودیتی محور در بازار سرمایه ما زیاد است یکی از ریسک‌های بازار سرمایه کاهش نرخ‌های جهانی است.

وی عنوان کرد: نکته دیگر قیمت جهانی نفت است. نرخ جهانی نفت روی خیلی از اقتصاد‌های دنیا تاثیرگذار است. اقتصاد‌های بزرگ دنیا خیلی تمایل ندارند که نرخ جهانی نفت افزایش بیاید. مثلا ۱۲۰، ۱۵۰ دلار و... شود. این موضوع نیز باعث می‌شود که همه تلاش کنند تا قیمت جهانی نفت را کاهش دهند و این نیز یکی از ریسک‌های بازار سرمایه است.

نائب رئیس هیئت مدیره شرکت سبدگردان نوین نگر آسیا گفت: اگر بخواهم جمع بندی کنم ریسک‌های بازار سرمایه ما کم نیست، اما با افق بلندمدت و با دید حداقل یک ساله، سرمایه گذاری در بازار سرمایه نسبت به بازار‌های موازی بهترین گزینه می‌باشد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: