کد خبر : ۲۶۱۰۷۴
واردات ترکیه از ایران در ۶ ماهه نخست امسال رشد ۶۱ درصدی داشت؛
۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۰
رکیه در ماه‌های ژانویه تا ژوئن سال قبل یک میلیارد و ۱۸۲ میلیون دلار کالا از ایران وارد کرده بود که این رقم در مدت مشابه امسال به یک میلیارد و ۹۰۴ میلیون دلار افزایش یافته است.

جهش ۸۱ درصدی صادرات ایران به ترکیه در ششمین ماه ۲۰۲۲+بورس نیوز

بورس نیوز:

اداره آمار ترکیه از رشد ۳۷ درصدی مبادلات تجاری این کشور با ایران در نیمه نخست سال جاری میلادی خبر داد. مبادلات تجاری ایران و ترکیه که در شش ماهه نخست سال قبل ۲ میلیارد و ۴۴۸ میلیون دلار اعلام شده بود در مدت مشابه امسال به ۳ میلیارد و ۳۶۵ میلیون دلار رسیده است.

بر اساس این گزارش، صادرات ترکیه به ایران در ماه‌های ژانویه تا ژوئن ۲۰۲۲ با رشد ۱۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده و به یک میلیارد و ۴۶۱ میلیون دلار رسیده است. ترکیه در ماه‌های ژانویه تا ژوئن سال قبل یک میلیارد و ۲۶۶ میلیون دلار کالا به ایران صادر کرده بود.

واردات ترکیه از ایران در شش ماهه نخست امسال نیز رشد قابل‌توجه ۶۱ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است. ترکیه در ماه‌های ژانویه تا ژوئن سال قبل یک میلیارد و ۱۸۲ میلیون دلار کالا از ایران وارد کرده بود که این رقم در مدت مشابه امسال به یک میلیارد و ۹۰۴ میلیون دلار افزایش یافته است.

بر این اساس تراز تجاری ایران با ترکیه در این مدت به میزان ۴۴۳ میلیون دلار به نفع ایران بوده است.

رشد ۸۱ درصدی واردات ترکیه از ایران در ژوئن ۲۰۲۲

این گزارش اعلام کرد: در ششمین ماه سال جاری میلادی ۲۵۷ میلیون دلار کالا از ترکیه به ایران صادر و ۳۶۷ میلیون دلار کالا از ایران وارد این کشور شده است. صادرات ترکیه به ایران در این ماه ۴.۷ درصد کاهش یافته است، اما واردات از ایران با رشد قابل ملاحظه ۸۱ درصدی روبرو شده است. ترکیه در ژوئن سال قبل ۲۶۹ میلیون دلار کالا به ایران صادر و ۲۰۲ میلیون دلار کالا از ایران وارد کرده بود.

ایران نوزدهمین مقصد صادراتی و هجدهمین منبع واردات ترکیه در ماه ژوئن ۲۰۲۲ شناخته شده است.

پایان مطلب

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: