بورس‌نیوز، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۷
با راه اندازی سامانه مالیات نقل و انتقال خودرو؛

وصول ۱۸ هزار میلیارد ریال مالیات از نقل و انتقالات خودرو

وصول  ۱۸ هزار میلیارد ریال مالیات از نقل و انتقالات خودرو
رئیس سازمان امور مالیاتی گفت: پس از راه اندازی سامانه مالیات نقل و انتقال خودرو، طی چهارماهه امسال، حدود ۱۸ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال مالیات از نقل و انتقالات خودرو در کشور وصول شده است.
کد خبر : ۲۶۱۱۸۳

وصول  ۱۸ هزار میلیارد ریال مالیات از نقل و انتقالات خودرو

بورس نیوز: داود منظور، رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه پس از راه ‏اندازی سامانه مالیات نقل وانتقال خودرو در اوایل امسال، فرار‌های مالیاتی این بخش به شدت کاهش یافته و شاهد رشد مالیات‌ها در این بخش هستیم، گفت: وصولی چهار ماهه امسال مالیات نقل و انتقال خودرو از وصولی سال ۱۴۰۰ در این بخش بیشتر بوده و همچنین رشد ۶۹ درصدی را نسبت به وصولی چهار ماهه پارسال نشان می‌دهد.

منظور خاطرنشان کرد: وصولی مالیات نقل و انتقال خودرو در سال ۱۴۰۰ حدود ۱۶ هزار میلیارد ریال بوده که پس از راه اندازی سامانه مالیات نقل و انتقال خودرو، طی چهارماهه امسال، حدود ۱۸ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال مالیات از نقل و انتقالات خودرو در کشور وصول شده که این امر نشان می‌دهد، اجرای این طرح با توجه به اینکه تغییر چندانی در وضعیت بازار نقل و انتقال خودرو صورت نگرفته، به میزان قابل توجهی در کاهش فرار‌های مالیاتی در این بخش موثر بوده است.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور، کاهش هزینه‌های شهروندان، جلوگیری از اتلاف وقت و انرژی مردم و تعادل در بازار خودرو را از دیگر مزیت‌های مهم ایجاد سامانه هوشمند مالیات بر نقل و انتقال خودرو برشمرد.

وی با بیان اینکه هم اکنون پرداخت مالیات نقل و انتقال خودرو پیش از انجام فرآیند تعویض پلاک انجام می‌شود، افزود: مالیات نقل و انتقال خودرو از هفتم فروردین سال جاری به صورت آنلاین دریافت می‌شود و بر همین اساس یک درصد از ارزش خودرو‌های داخلی و دو درصد خودرو‌های وارداتی تحت عنوان مالیات دریافت می‌شود و افرادی که می‌خواهند برای تعویض پلاک نوبت بگیرند، باید به سامانه نوبت‌دهی مراجعه کنند.

منظور با تاکید بر اینکه سامانه مالیات بر نقل و انتقال خودرو در اجرای ماده ۳۰ قانون مالیات بر ارزش افزوده صورت گرفته است، گفت: شهروندان محترم می‌توانند به صورت هوشمند و بدون مراجعه به بانک‌ها به صورت آنلاین مالیات نقل و انتقال خودرو را از طریق سامانه‌های my.tax.gov.ir یا cartransfer.tax.gov.ir پرداخت کنند.

وی همچنین یادآور شد: امکان استعلام بدهی مالیات نقل و انتقال خودرو و پرداخت آن قبل از دریافت نوبت نقل و انتقال، با مراجعه به سامانه مالیات بر نقل و انتقال خودرو (cartransfer.tax.gov.ir) امکان پذیر است.

اشتراک گذاری :
اخبار مرتبط
پرونده مالیاتی ۹۰ درصد از کارتخوان‌ها
معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی گفت:

پرونده مالیاتی ۹۰ درصد از کارتخوان‌ها

سامانه مودیان ابزار مهم در جلوگیری از فرار مالیاتی
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس عنوان کرد:

سامانه مودیان ابزار مهم در جلوگیری از فرار مالیاتی

ارسال نظر