کد خبر : ۲۶۱۲۰۴
ارزش بازار "تجلی" نسبت به سال گذشته ۵۵ درصد افزایش یافت؛
۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۵
عمده‌ترین سرمایه‌گذاری "تجلی" در شرکت‌های غیر بورسی طی دوره یک‌ماهه منتهی به تیرماه سال جاری متعلق به شرکت‌های «صنایع آهن و فولاد سرمد ابرکوه» و «تهیه و تولید مواد معدنی شرق فولاد خراسان» با مبالغ یک هزار و ۵۸۲ میلیارد تومان و ۳۰۸ میلیارد تومان بود.

درآمد ۱۶۳ میلیارد تومانی تجلی از سود سهام محقق شده+بورس نیوز

بورس نیوز:

شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات در گزارش فعالیت ماهانه منتهی به تیرماه سال جاری مجموع بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری‌های خود از شرکت‌های بورسی و غیر بورسی را برابر با ۵ هزار و ۳۸۵ میلیارد تومان ارائه کرد، عمده‌ترین بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری‌ها با ۲ هزار و ۹۷۳ میلیارد تومان در بخش شرکت‌های بورسی بود و مابقی آن سرمایه‌گذاری خود را در بخش شرکت‌های غیربورسی انجام داد.

مجموع بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری "تجلی" در تیرماه سال جاری نسبت به دوره مشابه در سال گذشته همراه ۳۶ درصد افزایش پیدا کرد و در مقایسه ماه گذشته تغییر چشمگیری را به دنبال نداشت.

عمده‌ترین بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری "تجلی" در تیرماه مربوط به بخش «ساخت محصولات فلزی» با ۲ هزار و ۷۱ میلیارد تومان در بخش شرکت‌های غیر بورسی بود و در حوزه شرکت‌های بورسی نیز عمده‌ترین بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری مربوط به «استخراج کانه‌های فلزی» با یک هزار و ۱۴۱ میلیارد تومان شناسایی شد.

بیشترین ارزش بازار سرمایه‌گذاری "تجلی" در تیرماه مربوط به بخش «استخراج کانه‌های فلزی» با یک هزار و ۳۸۰ میلیارد تومان بود و پس‌ازآن نیز بخش «تجارت عمده‌فروشی به جز وسایل نقلیه موتور» با مبلغی بالغ‌بر ۶۲۱ میلیارد تومان بیشترین ارزش بازار را به خود اختصاص داد، مجموع ارزش بازار سرمایه‌گذاری تجلی در شرکت‌های بورسی نسبت به تیرماه سال گذشته ۵۵ درصد افزایش پیدا کرد.

درآمد ۱۶۳ میلیارد تومانی تجلی از سود سهام محقق شده+بورس نیوز

عمده‌ترین بهای تمام‌شده شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات در بخش صورت‌وضعیت پرتفوی شرکت‌های بورسی متعلق به «سنگ‌آهن گل گهر» با ۴۲۰ میلیارد تومان بود که ارزش بازار آن در تیرماه به ۵۳۳ میلیارد تومان رسید که ۵۷ درصد رشد را در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته به ثبت رساند.

شرکت «ملی صنایع مس ایران» نیز با مبلغی بالغ‌بر ۳۶۹ میلیارد تومان بیشترین ارزش بازار را پس از شرکت «سنگ‌آهن گل گهر» توانست طی این دوره ماهانه به خود اختصاص دهد، ارزش بازار این شرکت در مقایسه با سال گذشته ۶۶ درصد رشد را به ثبت رساند.

عمده‌ترین سرمایه‌گذاری "تجلی" در شرکت‌های غیر بورسی طی دوره یک‌ماهه منتهی به تیرماه سال جاری متعلق به شرکت‌های «صنایع آهن و فولاد سرمد ابرکوه» و «تهیه و تولید مواد معدنی شرق فولاد خراسان» با مبالغ یک هزار و ۵۸۲ میلیارد تومان و ۳۰۸ میلیارد تومان بود.

"تجلی" با سرمایه ثبت‌شده ۶ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال طی عملکرد ۴ ماهه سال مالی منتهی به تیرماه سال ۱۴۰۱ از محل سود سهام محقق‌شده درآمدی بالغ‌بر ۱۶۳ میلیارد تومان درآمد را از خود بر جای گذاشت، بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری "تجلی" در پرتفوی بورسی خود تا پایان تیرماه ۲ هزار و ۹۷۳ میلیارد تومان بود که با افزایش ۲ درصدی به ارزش بازار مبلغ ۳ هزار و ۲۳ میلیارد ریال رسید.

شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات طی عملکرد یک‌ماهه منتهی به تیرماه سال جاری از معاملات واگذاری سهام ۸۵۲ میلیون تومان سود کسب کرد.

پایان مطلب

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: