کد خبر : ۲۶۱۳۵۰
۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۷
شرکت سرمایه گذاری مالی سپهر صادرات در نماد "وسپهر" یکی از معدود نماد‌هایی است که با حمایت همه جانبه و همه روزه کد‌های حقوقی در صفحه معاملات مواجه است.

شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی، دارایی ارزشمند

بورس نیوز:
شرکت سرمایه گذاری مالی سپهر صادرات در نماد "وسپهر" یکی از معدود نماد‌هایی است که با حمایت همه جانبه و همه روزه کد‌های حقوقی در صفحه معاملات مواجه است. "وسپهر" از ابتدای سال ۱۴۰۱ تا پایان معاملات ۲۳ مرداد ماه، بازدهی ۸ درصدی را عاید سهامداران خود کرده است. یکی از دارایی‌های ارزشمند، شرکت سرمایه گذاری مالی سپهر صادرات، شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی است که در ادامه به تفضیل در خصوص این شرکت توضیح خواهیم داد.

شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی

اجرای طرح اولیه توسعه نیشکر و صنایع جانبی اولین بار در بهمن‌ماه ۱۳۶۸ به تصویب رسید. پیش‌بینی اولیه آن کشت نیشکر مجموعاً به میزان ۸۴ هزار هکتار از زمین‌های استان خوزستان و ایجاد هفت واحد کشت و صنعت هرکدام به وسعت ۱۲ هزار هکتار و برآورد تولید ۷۰۰ هزار تن شکر و برداشت هفت میلیون تن نیشکر و نیز مواد اولیه تشکیل کارخانه‌های کاغذ (با حجم عملیاتی ۳۵۰ هزار تن کاغذ در سال)، تخته صنعتی (با یکصد هزار تن محصول) بیوتکنولوژی (با هزارتن خمیر مایه و ۳۳ میلیون لیتر الکل صنعتی) و خوراک دام (با ۷۰۰ هزار تن محصول) بوده است.

شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی با سهم اولیه ۱۰۰% وزارت جهادکشاورزی به صورت شرکت سهامی خاص در آبان‌ماه ۱۳۶۹ با شناسه ملی ۱۰۱۰۱۲۵۶۴۹۲ در اداره ثبت شرکت‌ها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسید. این شرکت جزء شرکت‌های فرعی گروه مالی سپهر صادرات بوده و شرکت نهایی گروه بانک صادرات ایران می‌باشد.

شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی به‌عنوان شرکت اصلی و شرکت‌های فرعی آن شامل کشت و صنعت‌های امام خمینی (ره)، امیرکبیر، دعبل خزاعی، میرزا کوچک‌خان، سلمان فارسی، حکیم فارابی خوزستان، دهخدا، شرکت خوراک دام شعیبیه، بازرگانی توسعه نیشکر و صنایع جانبی، آبان بسپار توسعه، راصد صنعت توسعه، خمیرمایه و الکل رازی، فنی مهندسی و پشتیبانی سداد فام نیشکر، لوح سبز جنوب، موسسه تحقیقات و آموزش توسعه نیشکر، شرکت حمل و نقل ایمن ترابر آریا و شرکت فالق صنعت است.

شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی، دارایی ارزشمند

• فعالیت‌های نیشکری شرکت در سال مالی ۱۴۰۰، شامل ۶۱.۶۵۲ هکتار اراضی نیشکر برداشت شده با راندمان نیشکر تولید شده ۹۱ درصد (۴۰ درصد افزایش نسبت به سال گذشته) می‌باشد. شکر خام تولیدی این شرکت‌ها ۶۱۲.۶۱۷ تن (۱۰۳ درصد افزایش نسبت به سال گذشته) و شکر سفید تولیدی ۵۹۹.۰۴۲ تن (۱۵ درصد افزایش نسبت به سال گذشته) بوده است. همچنین نرخ فروش شکر ۱۰۸.۶۵۶ ریال است.

• فعالیت‌های غیرنیشکری شامل تولید گندم، کلزا، آفتاب‌گردان، برنج، چغندر و کنجد با مجموع سود فروش ۳۳۸.۴۸۱ میلیون ریال است و عملکرد این شرکت‌ها شامل ۳۰.۷۹۶ تن خوراک دام تولیدی، ۲۷.۴۸۹ تن الکل تولیدی، ۱.۱۹۱ تن Bio co۲، ۹.۷۵۲ تن خمیر مایه و ۶۷۴.۶۳۷ ورق تخته صنعتی تولیدی می‌باشد.

• در سال ۱۴۰۰، مجموعه نیشکر در کل اشتغال ۱۳.۹۳۴ نفر را بصورت مستقیم و غیرمستقیم فراهم آورده است.

• این شرکت با توجه به همجواری کشت و صنعت‌ها با روستا‌ها برای ۲.۷۴۰ نفر بعنوان پرسنل شرکت و ۳.۵۸۰ نفر بعنوان پیمانکاران شرکت ایجاد اشتغال نموده است.

• در سال مالی ۱۴۰۰، سود خالص شرکت اصلی ۱۸.۳۳۹ میلیاردریال و سود و زیان تلفیق ۳۹.۱۳۴ میلیاردریال بوده است.

• ارزش این شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی حدود ۱۰۰ همت معادل ۱۰۰ هزار میلیارد تومان برآورده شده است.

• عملکرد کارخانه‌های نیشکری در سال ۱۴۰۰ به شرح جدول زیر بوده است:

شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی، دارایی ارزشمند

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: