کد خبر : ۲۶۱۴۷۷
وزیر جهاد کشاورزی:
۲۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۷
وزیر جهاد کشاورزی گفت: در دنیای امروز بهره وری و فناوری به هم گره خورده است و اگر علم و فناوری را در کنار کشاورزی بیاوریم به بهره وری خواهیم رسید در غیر این صورت بین ما و بهره وری فاصله خواهد افتاد.

بهره وری و فناوری به هم گره خورده است

بورس نیوز: سید جواد ساداتی نژاد، وزیر جهاد کشاورزی اظهار کرد: امسال سال شرکت‌های دانش بنیان است و با توجه به شعار سال، ماموریت ما در حوزه دانش بنیان‌های کشاورزی یک ماموریت ویژه است.

وی افزود: در وزارت جهاد کشاورزی این ماموریت بر عهده سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی است. ما نخستین وزارت خانه‌ای بودیم که آیین نامه حمایت از شرکت‌های دانش بنیان را در دولت تصویب کردیم و در نوزده بند آن آیین نامه متعهد به انجام اقداماتی با مشارکت بخش‌های مختلف شده ایم.

ساداتی نژاد تصریح کرد: سازمان تحقیقات مامور راه اندازی پارک‌های علم و فناوری را داشت که اولین پارک خود را به بهره برداری رسانده است، همچنین دهکده‌های نوآوری و فناوری کشاورزی را در استان‌ها راه اندازی می‌کند و ما امیدواریم به مزارع نوآوری برسیم و نوآوری را به شهرستان‌ها و روستا‌ها ببریم تا نفوذ دانش و فناوری را در کشاورزی توسعه دهیم.

وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: اگر ما کشاورزی اقتصادی و کشاورزی می‌خواهیم راهی به جز ورود دانش و فناوری به مزارع نداریم و در این مسیر سازمان تحقیقات کاروان‌های افزایش بهره وری را در استان‌های کشور راه اندازی کرده است که در فصل‌های زراعی در مناطق مختلف افراد متخصص به مزارع می‌روند و از نزدیک بر کار کشت نظارت داشته باشند.

ساداتی نژاد ضمن استقبال از آغاز رویداد‌های بیوتکنولوژی در وزارت جهاد کشاورزی، گفت: این حوزه با نگاه بیوتکنولوژی با دو هدف تمرکز بر نیاز‌های ستادی و اجرایی در وزارت جهاد کشاورزی و امضای تفاهم نامه با معاونت‌های تخصصی در وزارت خانه کار خود را پیش می‌برد که امروز یکی از این تفاهم نامه‌ها با معاونت باغبانی وزارت جهاد کشاورزی امضا شده است.

وی ابراز امیدواری کرد: حمایت‌های وزارت جهاد کشاورزی از بخش دانش بنیان بتواند در افزایش ثروت، اشتغال و نفوذ دانش در بخش کشاورزی و منابع طبیعی موثر باشد.

ساداتی نژاد با تاکید بر اینکه بهره وری بدون علم و فناوری میسر نیست، اذعان کرد: در دنیای امروز بهره وری و فناوری به هم گره خورده است و اگر علم و فناوری را در کنار کشاورزی بیاوریم به بهره وری خواهیم رسید در غیر این صورت بین ما و بهره وری فاصله خواهد افتاد.

وی خاطرنشان کرد: کاروان بهره وری در مزرعه ترویج را انجام می‌دهد و به کشاورز آموزش می‌دهد و از این طریق بهره وری را افزایش می‌دهد.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: برای خرید محصولات دانش بنیان و تجهیزات کشاورزی از طریق بانک کشاورزی به کشاورزان تسهیلات می‌دهیم تا بتوانند با استفاده از فناوری عملکرد خود را ارتقاء دهند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: