بورس‌نیوز، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
سه‌شنبه ۰۱ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۷
کاهش ذخایر استراتژیک نفت خام آمریکا به ۸ میلیون بشکه
وزارت انرژی آمریکا اعلام کرد ذخایر استراتژیک نفت خام این کشور ۸.۱ میلیون بشکه طی یک هفته کاهش‌یافته و به پایین‌ترین رقم طی ۳۵ سال گذشته رسیده‌است.
کد خبر : ۲۶۱۶۲۱

کاهش ذخایر استراتژیک نفت خام آمریکا به ۸ میلیون بشکه

بورس نیوز: وزارت انرژی آمریکا اعلام کرد ذخایر استراتژیک نفت خام این کشور ۸.۱ میلیون بشکه طی یک هفته کاهش‌یافته و به پایین‌ترین رقم طی ۳۵ سال گذشته رسیده‌است.

این ذخایر در هفته منتهی به نوزدهم ماه اوت تا ۴۵۳.۱ میلیون بشکه پایین آمده بود. ۸.۱ میلیون بشکه کاهش ذخایر استراتژیک نفت آمریکا بالاترین رقم از پایان ماه آوریل را نشان می‌دهد که سطح این ذخایر را به پایین‌ترین رقم از ژانویه ۱۹۸۵ رسانده‌است.

جو بایدن، رییس‌جمهور آمریکا در ماه مارس تصمیم گرفت طی ۶ ماه روزانه ۱ میلیون بشکه از این ذخایر را برای مقابله با افزایش قیمت سوخت برداشت کند. بالا رفتن قیمت سوخت در آمریکا تورم در این کشور را به اوج رسانده بود.
از طرف دیگر آزادسازی ذخایر استراتژیک نفتی پاسخی است به اختلال در بازار‌های جهانی نفت درنتیجه حمله روسیه به اوکراین و تحریم‌های غربی علیه این کشور که قیمت نفت و گاز را بالا برده‌است.

ذخایر نفت خام آمریکا غیر از ذخایر استراتژیک نفتی، در هفته منتهی به نوزدهم ماه اوت تنها ۴۲۵ میلیون بشکه گزارش‌شده است، یعنی ۶۰ درصد پائین‌تر از متوسط پنج‌ساله.

طبق گزارش مؤسسه تحقیقات انرژی آمریکا، انتظار می‌رود سطح ذخایر استراتژیک این کشور در پایان ماه اکتبر به ۳۵۸ میلیون بشکه برسد، یعنی پایین‌ترین رقم طی چهل‌ساله گذشته. ذخایر استراتژیک نفت آمریکا در زمان مشابه در سال گذشته میلادی برابر با ۶۲۱ میلیون بشکه بود.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر