کد خبر : ۲۶۱۶۷۶
در بازارهای جهانی؛
۰۲ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۵
قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۳۹ سنت معادل ۰.۳۹ درصد کاهش به ۹۹ دلار و ۸۳ سنت رسید.

قیمت نفت در یک قدمی ۱۰۰ دلار

بورس نیوز: ترس از کاهش تولید نفت اوپک و متحدانش در ائتلاف اوپک پلاس باعث افزایش ۴ درصدی قیمت نفت در روز گذشته شده بود، اما قیمت نفت امروز، چهارشنبه کاهش یافت.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۳۹ سنت معادل ۰.۳۹ درصد کاهش به ۹۹ دلار و ۸۳ سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با ۲۷ سنت معادل ۰.۲۹ درصد کاهش ۹۳ دلار و ۴۷ سنت معامله می‌شود.

هر دوی این شاخص‌های نفتی در روز سه‌شنبه و پس‌از اطلاعیه عربستان مبنی‌بر احتمال کاهش تولید اوپک جهت متعادل کردن بازار، افزایش قیمت داشتند.
اما طبق گفته برخی منابع اوپک، کاهش تولید اوپک پلاس به این زودی‌ها اتفاق نمی‌افتد و احتمالاً هم‌زمان با بازگشت نفت ایران به بازار‌ها در صورت امضای قرارداد اتمی برجام با غرب خواهد بود.
البته بسیاری از تحلیلگران عقیده دارند قیمت نفت کاهش چندانی نخواهد داشت، چون تقاضا در آستانه فصل گرمایش در زمستان افزایش می‌یابد. افزایش قیمت گاز طبیعی تقاضا برای نفت را بالاتر برده و عرضه نفت را محدودتر می‌کند.

قیمت گاز آمریکا برای اولین‌بار طی ۱۴ سال گذشته به‌خاطر افزایش قیمت‌ها در اروپا به بالاتر از ۱۰ دلار رسیده‌است.

مؤسسه نفت آمریکا اعلام کرد ذخایر نفت خام این کشور حدود ۵.۶ میلیون بشکه در روز در هفته منتهی به نوزدهم ماه اوت کاهش‌یافته است. در این در حالی است که تحلیلگران پیش‌بینی یک کاهش ۹۰۰ هزار بشکه‌ای را کرده بودند.

قیمت نفت در سال جاری میلادی و در ماه مارس به‌دنبال حمله روسیه به اوکراین و نگرانی در مورد عرضه به بالاترین رقم ۱۴۷ دلار رسیده بود. ترس از رکود اقتصاد دنیا، بالا رفتن تورم و ضعف تقاضا، قیمت نفت را از آن زمان پایین آورده‌است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: