کد خبر : ۲۶۱۷۳۸
۰۵ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۸
سخنگوی صنعت برق گفت: ۴۰ درصد مردم همکاری کردند و مصرف شان را نسبت به سال گذشته کاهش دادند. این کاهش مصرف در مجموع مبلغی بالغ بر ۲۵۰ میلیارد تومان است.

کاهش ۲۵۰ میلیارد تومانی مصرف برق مشترکان خانگی

بورس نیوز: مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق با اشاره به اجرا نشدن طرح مدیریت بار برای ۵۸۰ هزار واحد صنعتی از ۶۳۰ هزار واحد گفت: برای ۹۲ درصد از واحد‌های صنعتی هیچ طرح مدیریت باری اجرا نشد.

وی افزود: در سال گذشته ما برای واحد‌های مستقر در شهرک‌های صنعتی دو شبانه روز برای همکاری با صنعت برق در نظر گرفته بودیم و به دلیل ناترازی زیاد بود گاهی خاموشی‌های بدون برنامه و بدون قاعده اتفاق می‌افتاد، اما امسال با برنامه ریزی که انجام شد این میزان به ۱۲ ساعت و صرفاً در یک روز هفته و به طور مشخص کاهش یافت.

سخنگوی صنعت برق در بخش خانگی به مشترکان پرمصرف نیز اشاره کرد و با تاکید بر اعمال تعرفه‌های پلکانی برای کاهش میزان مصرف برق در سال ۱۴۰۱ گفت: تعرفه‌ها در سال ۱۴۰۰ با بند هشت قانون بودجه کلید خورد و هیچ تغییری در تعرفه قبوض کسانی که زیر الگوی مصرف بودند، ایجاد نشد، اما آن‌هایی که بالای الگوی مصرف بودند هم در سال ۱۴۰۰ و هم در سال ۱۴۰۱ به صورت پلکانی، تعرفه شان افزایش پیدا کرد.

وی همچنین افزود: حدود ۱۱ میلیون از ۲۹ میلیون قبضی که تا الان برای مشترکان خانگی صادر شده، مشمول پاداش صرفه جویی شدند یعنی ۴۰ درصد مردم همکاری کردند و مصرف شان را نسبت به سال گذشته کاهش دادند. این کاهش مصرف در مجموع مبلغی بالغ بر ۲۵۰ میلیارد تومان است. برخی شهروندان قبض‌های با مبلغ صفر دریافت کرده اند و برخی دیگر بستانکار شدند یعنی به آن‌ها یک عدد منفی اعلام شد که از هزینه قبضشان در نوبت بعد کاسته می‌شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: