کد خبر : ۲۶۱۸۲۷
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت:
۰۶ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۹
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: در این مدت ۱۵۰۰ شرط دست و پاگیر برای اعطای مجوز از یکسال گذشته حذف شد و حالا صدور مجوز تبدیل به روال عادی شد.

حذف  ۱۵۰۰ شرط دست و پاگیر برای اعطای مجوز

بورس نیوز: سید احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی با ارائه گزارش عملکرد یکساله وزارت امور اقتصادی و دارایی کشور، اظهار کرد: در دولت قبل بی انضباطی‌های نظام مالی و بودچه‌ای اثر خود را در اقتصاد به ویژه سفره مردم وارد کرده بود.

وی افزود: اثرات کرونا و گره زدن اقتصاد به موضوع برجام و سردرگمی برجام، عملا موجب بی تصمیمی در بسیاری از سیاست‌ها شده بود طوری که فعالان اقتصادی چشم انداری نداشتند که چگونه برنامه اقتصادی خود را ارائه اهند.

سخنگوی اقتصادی دولت تصریح کرد: دولت سیزدهم تدابیری برای ثبات اقتصادی و حل جالش‌های اقتصادی در بلند مدت اندیشید و رشد افتصادی در سه ماهه نخست در دولت تصویب و این به اولین مصوبه اقتصادی تبدیل شد.

خاندوزی خاطرنشان کرد: علاوه بر این تلاش شد در مواجهه با کارآفرینان و صادرکنندگان مسائل حوزه تولید و عدالت منطقه‌ای را برای استان‌هایی مدنظر قرار دهد که از آنان غفلت شده بود.

وزیر اقتصاد با اشاره به ثبات بخشی به اقتصاد کلان با کنترل جدی ترازنامه شبکه بانکی که ماهانه رصد می‌شود، کننرل نقدینگی از ۴۰.۵ به ۳۷.۵ درصد در ابتدای دولت، و جدای از بانک مهراقتصاد شاهد کننرل نقدینگی ۳۵درصدی از ابتدای تیرماه هستیم.

وی افزود: همچنین در این مدت ۱۵۰۰ شرط دست و پاگیر برای اعطای مجوز از یکسال گذشته حذف شد و حالا صدور مجوز تبدیل به روال عادی شد و ۵۷هزار فعال اقتصادی در ۵ ماه گذشته برخط و بدون مراجعه به نهاد‌ها مجوز دریافت کردند.

سخنگوی اقتصادی دولت درخصوص اقدام دولت برای بازگشت پول به شرکت دولتی فولاد مبارکه بیان کرد: ناکارآمدی مدیریتی که در شرکت فولاد مبارکه وجود داشت باعث شد در دو ماه اول، وزیر صمت مدیرعامل را برکنار و تیم مدیریتی جدید مستقر کند.

وی افزود: در بحث قصه امور کیفری، دولت کاملا اعتقاد دارد که با دقت بررسی شود و با همه آنانی که از جایگاه مدیریتی سواستقاده کردند، با شدت برخورد شود و معتقد است گزارش تحقیق و تفحص مجلس با سرعت در رستور کار قوه قضاییه قرار گیرد.

خاندوزی با بیان اینکه از دولت توقع می‌رود چاره‌ای برای تکرار نشدن این مصادیق بیندیشد و امکان چنین دست بازانه وجود نداشته باشد، گفت: این مهمترین وطیفه لست که سر فصل اصلاح درجه شفافیت ابرازی برای شرکت‌های بورسی و دولتی جزو مسیر‌هایی است که در دولت دنبال می‌شود.

وی ادامه داد: اگر می‌توانستیم جزییات بیشتر را شفاف کنیم قبل از تحقیق و تفحص مجلس، توسط خود فعالان اقتصادی انتشار آن اتفاق می‌افتاد و چه بسا مدیر مربوطه از بیم شفافیت دست به چنین اقدامی نمی‌زد.

وزیر امور اقتصاد و دارایی با تاکید بر اعتقاد دولت به دیوار‌های شیشه‌ای، خاطرنشان کرد: در دیوار‌های شیشه‌ای این تخلفات کمتر رخ می‌دهد و افشا و شفافیت بیشتر قرارداد‌های مالی و جزییات کمک می‌کند تا فولاد مبارکه‌ها تکرار نشوند و مسئولان فکر کنند همه چیز جلوی چشم مردم انجام می‌شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: