سه‌شنبه ۰۸ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۹
در مجمع عمومی رایتل مطرح شد:

تداوم روند سودآوری رایتل

تداوم روند سودآوری رایتل
یاسر رضاخواه مدیرعامل شرکت خدمات ارتباطی رایتل در حاشیه ارائه گزارش مالی در مجمع عمومی ‌از تلاش جهت حفظ روند سوددهی این اپراتور خبر داد.
کد خبر : ۲۶۱۸۶۰

بورس نیوز:

تداوم روند سودآوری رایتل

یاسر رضاخواه مدیرعامل شرکت خدمات ارتباطی رایتل در حاشیه ارائه گزارش مالی در مجمع عمومی از تلاش جهت حفظ روند سوددهی این اپراتور خبر داد.
مدیرعامل شستا تداوم روند سودآوری و زمینه‌سازی برای افزایش درآمد را نیازمند برنامه‌ریزی مدون، برشمرد.
به گزارش روابط عمومی رایتل، مجمع عمومی سالیانه طبق شاخص عملکرد این بنگاه اقتصادی در سال مالی ۱۴۰۰ نسبت به سال مالی ۱۳۹۹ ضمن اخذ گزارش مقبول از سازمان حسابرسی، حاکی از سود خالص ۱۲۵ میلیارد تومانی بوده است.
همچنین درآمد عملیاتی رایتل در این بازه زمانی به مبلغ ۲.۰۰۰ میلیارد تومان رسیده که نسبت به سال گذشته (۱۳۹۹) ۳۲ درصد افزایش داشته است.
یاسر رضاخواه مدیرعامل رایتل در مجمع عمومی این اپراتور که ۵ شهریور ۱۴۰۱ در شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی برگزار شد، گزارش فعالیت عملکرد ۱۴۰۰ و برنامه‌های سال ۱۴۰۱ را ارائه داد.
رضاخواه از تلاش همکاران شرکت بر مبنای یک برنامه عملیاتی سودآور بلندمدت در جهت حفظ و افزایش روند سوددهی رایتل خبرداد و گفت: «طی این دوره ۱۲ پروژه توسعه با مبلغ ۵۸۸ میلیارد تومان در راستای افزایش ظرفیت و پوشش‌دهی و همچنین افزایش رضایتمندی مشترکین محقق شد.»
مدیرعامل رایتل تاکید کرد: «تحقق این روند در حالی صورت گرفت که تعرفه‌های رایتل افزایش پیدا نکرده است و این اپراتور در بازار شرکت‌های خدمات ارتباطی، تعرفه خود را با پایین‌ترین نرخ به مشترکین ارائه میدهد.»
وی ادامه داد: «افزایش سودآوری به دنبال بهینهسازی عملکرد هزینه‌ها، توسعه شبکه و به تبع افزایش درآمد سه برابری ناشی از افزایش چهار برابری ترافیک در شرایط تورم سال‌های اخیر نیز از جمله موارد حفظ روند سوددهی رایتل در سال‌های اخیر است.»
بر اساس این گزارش، بهبود برخی از شاخص‌های کلیدی عملکرد پروژه‌های انجام شده در سال مالی ۱۴۰۰ که در معاونت‌های شبکه، IT و حوزه‌های تجاری به بهره‌برداری رسیده‌اند، به شرح زیر است:
• اجرای پروژه OCS جهت شارژ آنلاین مشترکین برای اولین‌بار در خاورمیانه با استفاده از توان داخلی
• نوسازی و مدرن‌سازی شبکه زیرساخت فناوری اطلاعات
• توسعه و نوسازی سامانه‌های پشتیبان کسب و کار توسعه و نوسازی کلان داده
• راه‌اندازی سامانه جامع نمایندگان جهت مدیریت بر عملکرد، نظارت و هماهنگی برنامه‌های فروش بین نمایندگان شرکت
• راه‌اندازی سامانه پایش و هدایت رومینگ در جهت مدیریت شبکه، کاهش هزینه‌ها و افزایش کیفیت با سایر اپراتور‌ها
• ارتقاء سرویس L۲۱۰۰ (۴G+) از ۱۳۶۸ سایت در پایان سال ۱۳۹۹ به بیش از ۲۰۰۰ سایت
• افزایش ظرفیت‌های هسته مرکزی core شرکت
• افزایش ۳۷ درصدی جذب مشترک جدید نسبت به سال قبل
• توسعه شبکه فروش و اضافه شدن ۲۰۰۰ نماینده فروش
ابراهیم بازیان مدیرعامل شستا نیز ضمن قدردانی از تلاش‌های همکاران و مدیران ارشد رایتل در جهت حفظ و تداوم روند سودآوری و زمینه‌سازی برای افزایش درآمد طی چند سال اخیر، تحول و برنامه‌ریزی مدون به منظور جهش سودآوری برای سال ۱۴۰۱ با استفاده از تمام توان شرکت رایتل، مجموعه شستا و سازمان تامین اجتماعی را خواستار شدند.
مدیرعامل شستا گفت: بهره‌برداری و توسعه فناوری‌های نوین، ایجاد منابع درآمدی جدید و پایدار در کنار مدیریت بیشتر هزینه‌ها و افزایش بهره‌وری مدنظر قرار گیرد.

 

پایان مطلب

اشتراک گذاری :
ارسال نظر