کد خبر : ۲۶۱۹۳۴
معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت:
۱۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۳
معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: خرید حمایتی ۱۲۲ هزار دام عشایر در شرایط بحرانی کشور و صادرات دام از اقدامات خوبی بود که توسط این دولت انجام شد.

صادرات دام به خارج از کشور ظرف دو هفته آتی

بورس نیوز: عباس پاپی زاده، معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان امور عشایر ایران درباره اهمیت عشایر در خودکفایی تولید و اقتصاد کشور اظهار کرد: جامعه کوشا و پرتلاش عشایر با جمعیت یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر در ۶۰ درصد از عرصه‌های طبیعی کشور حضور دارد و ۲۵ درصد از گوشت قرمز و ۳۵ درصد صنایع دستی کشور را تولید می‌کند.

وی افزود: برآورد‌ها نشان می‌دهد که میزان سرمایه گذاری هر شهروند ایرانی در فعالیت‌های اقتصادی کشور که منجر به تولید می‌شود کم است و این نسبت در روستا‌ها مقداری بیشتر است، اما در مناطق عشایری تقریباً صد درصد جمعیت در بخش تولید فعالیت دارند و ۹۵ درصد سرمایه و منابع انسانی آن‌ها در بخش تولیدی کشور مستقر است.

رئیس سازمان امور عشایر ایران بیان کرد: ما در مناطق شهری و روستایی از نظر دسترسی به زیرساخت‌هایی مانند آب و برق و بهداشت حتی شاید از استاندارد‌های جهانی هم جلوتر باشیم، اما در جامعه عشایری به دلایل مختلف این اتفاق نیفتاده است.

پاپی زاده با اشاره به اینکه در دولت سیزدهم رویکرد جدیدی نسبت به جامعه عشایری شکل گرفته و تأکید شخص رئیس جمهور بر رسیدگی به مناطق محروم و عشایری است گفت: وزارت جهاد کشاورزی اقدامات خوبی را در یک سال اخیر پایه گذاری کرده و آینده خوبی را در توسعه زیرساخت‌های عشایری می‌توان ترسیم کرد.

وی افزود: کل اعتبارات ملی بخش راه عشایری با وسعت ۶۶ هزار کیلومتر در بودجه سال ۱۴۰۰ (مربوط به دولت قبل) ۲۳ میلیارد تومان بود و این بودجه باید بین ۳۰ استان کشور هم تقسیم می‌شد، اما با تغییر رویکردی که در دولت جدید اتفاق افتاده عدد ۲۳ میلیارد تومان به بالای ۲ هزار میلیارد تومان افزایش یافت.

رئیس سازمان امور عشایر ایران از آبرسانی به کانون‌های عشایری با شبکه‌های پایدار آب در این دولت سخن گفت و خاطرنشان کرد: مجموعه اعتبارات آب از ۳۵۰ میلیارد تومان به بالای ۲۵۰۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کرد که در مقایسه با بودجه سنوات گذشته یک جهش تاریخی را تجربه کرد.

پاپی زاده ادامه داد: دولت از اردیبهشت امسال محاسبه قیمت کالا‌های اساسی را بر مبنای نرخ ارز آزاد انجام داد که این، تأثیر خودش را بر تأمین نهاده‌های دامی گذاشت، اما بخش تولید پای کار آمد و از این فضای پرتنش هم عبور کرد.

وی با اشاره به خرید حمایتی دام عشایر توسط دولت سیزدهم گفت: خرید حمایتی ۱۲۲ هزار دام عشایر در شرایط بحرانی کشور و صادرات دام از اقدامات خوبی بود که توسط این دولت انجام شد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی از شروع صادرات دام به خارج از کشور ظرف یکی دو هفته آینده به خارج از کشور خبرداد و افزود: هر کیلوگرم گوشت صادراتی ما با دو برابر قیمت جهانی به فروش خواهد رسید و با همین ارزآوری می‌توانیم دوبرابر گوشت صادراتی را وارد کشور کنیم و با فراوانی گوشت به کاهش قیمت آن در داخل کشور کمک کنیم.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: