کد خبر : ۲۶۱۹۷۱
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت:
۱۲ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۵
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: ضرورت دارد که ما به همه ظرفیت‌های موجود هم در حوزه منطقه‌ای و همسایگان و هم در حوزه بین‌المللی نگاه کنیم، چه بسا پیش از این دولت بخش زیادی از ظرفیت‌های موجود در حوزه همسایگی و در حوزه آسیا غافل مورد غفلت واقع شده بود.

نگاه به همه ظرفیت‌های موجود در حوزه منطقه‌ای و همسایگان

بورس نیوز: ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امورخارجه اظهار کرد: سیاست خارجی دولت سیزدهم با نگاه خاص و ویژه به ظرفیت‌های معطل مانده در حوزه سیاست خارجی شکل گرفته و در این مسیر هم تلاش‌های خوبی تاکنون انجام شده که اتفاقاً نتیجه‌بخش هم بوده است.

وی افزود: سیاست خارجی پویا، متوازن و هوشمند که مبتنی بر نگاه به حوزه آسیا یا به عبارتی آسیامحور و همسایه محور و همچنین نگاه به شرق و ظرفیت‌های موجود در حوزه شرق، رویکرد‌های اصلی دیپلماسی دولت سیزدهم است و ما در این زمینه خوشبختانه شاهد نتایج بسیار امیدوارکننده و رضایت بخشی هستیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح کرد: البته ما در ابتدای راه هستیم و تقریبا یکسال از تشکیل دولت سیزدهم گذشته و مسیر طولانی‌تری را در این دولت در پیش داریم، اما اگر بخواهیم نگاهی به دستاورد‌های دولت در همین بازه زمانی یکساله بیندازیم می‌توان گفت سیاستی که اتحاذ شده سیاست درستی بوده است و توانسته منافع کشور را تا حد زیادی تأمین کند.

کنعانی افزود: سیاست خارجی متوازن جمهوری اسلامی ایران به این معناست که ما از ظرفیت‌های موجود در همه حوزه‌های جغرافیایی و بین‌المللی استفاده کنیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: اینکه بر سیاست آسیامحور تاکید می‌شود به معنای غفلت از ظرفیت‌های سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در دیگر حوزه‌های جغرافیایی نیست بلکه به این معنا است که جمهوری اسلامی ایران بر مبنای مصالح و منافع ملی به صورت هوشمند به همه فرصت‌ها و ظرفیت‌هایی که در حوزه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی وجود دارد، توجه کرده و از امکانات موجود برای تامین منافع ملی استفاده کند.

کنعانی خاطرنشان کرد: تمرکز اساسی و ویژه دولت سیزدهم بر بهبود وضعیت اقتصادی، توسعه مناسبات اقتصادی و روابط تجاری با کشور‌های مختلف است با این نگاه که وضعیت اقتصادی کشور بهبود یابد، سطح معیشت مردم ارتقاء و رفاه عمومی افزایش پیدا کند.

وی یادآور شد: در این ارتباط ضرورت دارد که ما به همه ظرفیت‌های موجود هم در حوزه منطقه‌ای و همسایگان و هم در حوزه بین‌المللی نگاه کنیم، چه بسا پیش از این دولت بخش زیادی از ظرفیت‌های موجود در حوزه همسایگی و در حوزه آسیا غافل مورد غفلت واقع شده بود.

سخنگوی وزارت امور خارجه ادامه داد: در این چارچوب توجه به این است که ظرفیت‌های همسایگی را فعال کرده و به ظرفیت‌های منطقه‌ای بیشتر توجه کنیم و در این ارتباط بتوانیم قدرت مانور جمهوری اسلامی ایران را در شرایط مختلف سیاسی افزایش بدهیم. تصور می‌کنم این انتخاب درست و رویکرد هم رویکرد موفقی بوده است و نتایج حاصله نیز صحت این رویکرد را نشان می‌دهد.

وی درخصوص پرونده گفتگو‌ها با عربستان سعودی و اینکه سعودی‌ها موضوعات مرتبط با یمن را بر روی میز مذاکره قرار داده‌اند تا چه اندازه مانع دستیابی به یک توافق برای بهبود روابط دو کشور است، گفت: ما موضوعات مختلفی برای گفتگو با عربستان سعودی داریم، موضوعات ما هم دوجانبه و هم منطقه‌ای است. مهم این است که نگاه جدیدی در عربستان شکل گرفته مبنی بر اینکه ما گفتگو کنیم و بتوانیم مناسبات و روابط رسمی خود را از سرگیری کنیم.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: