کد خبر : ۲۶۲۰۴۵
با افزایش هزینه واردات نفت هند؛
۱۳ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۳
افزایش هزینه واردات نفت هند باعث شده تا کسری تراز تجاری این کشور در این مدت دو برابر شده و به ۲۸.۶۸ میلیارد دلار برسد.

کسری تراز تجاری هند ۲ برابر شد

بورس نیوز: در ماه آگوست و برای نخستین بار در ۲۰ ماه گذشته صادرات هند کاهش پیدا کرده است. در عین حال افزایش هزینه واردات نفت به این کشور باعث شده تا کسری تراز تجاری هند در این مدت دو برابر شده و به ۲۸.۶۸ میلیارد دلار برسد.

هند در ماه آگوست ۳۳ میلیارد دلار صادرات داشته و ۶۱.۶۸ میلیارد دلار هم واردات داشته است. بر اساس آمار‌های اولیه که از سوی وزارت بازرگانی این کشور منتشر شد واردات هند در آگوست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۷ درصد بالا رفته است.

آخرین باری که صادرات هند کاهش یافته بود نوامبر سال ۲۰۲۰ و در بحبوحه شیوع ویروس کرونا بود. در حالی که صادرات هند بین ماه‌های آوریل و آگوست سال جاری ۱۷ درصد رشد کرده و به ۱۰۲ میلیارد دلار رسیده است، اما واردات در همین مدت ۴۵ درصد بالا رفته و به ۳۱۷ میلیارد دلار افزایش یافته است.

کسری تراز تجاری هند در این مدت به ۱۲۵ میلیارد دلار رسیده و این در حالی است که این رقم در مدت مشابه سال گذشته ۵۳ میلیارد دلار بوده است. هزینه واردات نفت هند در ماه آگوست ۸۶ درصد رشد کرده و به ۱۷.۶ میلیارد دلار رسیده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: