کد خبر : ۲۶۲۰۷۳
فریدون رهنما،عضو هیات علمی دانشگاه در گفتگو با بورس نیوز مطرح کرد:
۱۵ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۴
عضو هیات علمی دانشگاه گفت:اعتقاد داریم که خود را برای کار در بازار‌های جهانی آماده کنیم و این موضوع مستلزم ارتقای سواد مالی ماست.

آمادگی در بازارهای جهانی مستلزم ارتقای سواد مالی

فریدون رهنما، استاد و عضو هیات علمی دانشگاه و موسس و رئیس دو نهاد علمی مورد تایید کشور، در گفتگو با بورس نیوز اظهار کرد: دورنمای اقتصاد ایران را ابتدا باید در دیپلماسی سیاسی کشور دید. اگر بخواهیم تحلیل از آینده اقتصادی ایران داشته باشیم باید به سراغ سیاسیون برویم که در دیپلماسی سیاسی چه کاری انجام می‌دهند.

وی افزود: اگر دیپلماسی سیاسی کشور به ثمر مناسب برسد، قطعا اقتصاد ایران به ظرفیت توسعه و رشد بیشتر خواهد رسید و تامین نیاز‌های معیشتی مردم را به دنبال خواهد داشت.

عضو هیات علمی دانشگاه در این باره ادامه داد: اگر در دیپلماسی سیاسی برنامه اصولی و درست نداشته باشیم قطعا اقتصاد ایران ره به جایی نخواهد برد. اقتصاد ایران کاملا وابسته به دیپلماسی سیاسی کشور در عرصه‌های بین المللی است.

وی درباره صنایع پیشتاز بازار سرمایه بیان کرد: همه این عوامل به روابط بین الملل کشور بر می‌گردد. ممکن است همه صنایع رشد کنند. به ویژه صنایعی که وابسته به ظرفیت طبیعی اقتصاد ایران مثل صنعت نفت و گاز و نیز صنایعی که الگوی مصرفی مردم را مثل صنایع لوازم خانگی، خودرو و... تحت تاثیر قرار می‌دهد؛ بنابراین هر حرکت اقتصادی در عرصه بین المللی می‌تواند صنایع کشور را تحت تاثیر قرار دهد و بازار‌های ما متاثر از آن می‌توانند رونق پیدا کنند.

رهنما در پایان گفت: اعتقاد داریم که خود را برای کار در بازار‌های جهانی آماده کنیم و این موضوع مستلزم ارتقای سواد مالی است.

 

پایان مطلب

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: