کد خبر : ۲۶۲۱۴۸
رشید قانعی مدیر عامل گروه سرمایه گذاری و توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی خلیج فارس؛
۱۵ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۷
حدود ۴۰ درصد از مطالبات ما تسویه شده و امیدواریم پس از تسویه کامل مطالبات افزایش سرمایه‌ای که مصوبه مجمع سال گذشته بود را محقق کنیم.

افزایش سرمایه

رشید قانعی، مدیرعامل پترول در گفتگو با بورس نیوز، اظهار کرد: پترول ۴ طرح توسعه‌ای دارد. پلی پروپیلن ارغوان گستر ایلام، سود پرک پویان که یک واحد سود پرک مدیکال گرید، پتروشیمی صدف که یک واحدSPR و پتروآرمند لردگان که واحد کریستال ملامین است. با تدابیر اندیشیده شده تا یک سال آینده همه این طرح‌ها به نتیجه خواهد رسید.

وی درخصوص میزان پیشرفت این طرح‌ها افزود: در پتروشیمی صدف ۷۵ درصد پیشرفت، در ارغوان گستر ایلام ۷۰ درصد، در پتروآرمند لردگان ۴۵ درصد و در سود پرک پویان ۲۰ درصد پیشرفت داشتیم که این طرح، پروژه کوچک ۱۰ میلیون دلاری اس. همینطور مجموعه پتروآرمند جزو واحد‌هایی است که سریع به نتیجه می‌رسد. امیدواریم تا اواسط سال آینده این طرح‌ها در مدار باشند.

قانعی درخصوص ظرفیت تولید پترول ادامه داد:  با طرح‌های توسعه که پترول دارد ۳۶۰ هزار تن به ظرفیت تولید پترول افزوده می‌شود. از آنجایی که همه محصولات پترول در زنجیره ارزش است، به نسبت خوراک ۲ تا ۳ برابر قیمت می‌خورد. اگر میانگین تولید محصولات را ۲ هزار دلار در نظر بگیریم امیدواریم از اواخر سال آینده سالانه ۷۰۰ میلیون دلار به درآمد پترول افزوده شود.

مدیرعامل پترول درباره افزایش سرمایه بیان کرد: در مجمع سال گذشته مصوبه‌ای مبنی بر افزایش سرمایه داشتیم. مطالباتی از هلدینگ خلیج فارس داریم. حدود ۴۰ درصد از مطالبات ما تسویه شده و امیدواریم پس از تسویه کامل مطالبات افزایش سرمایه‌ای که مصوبه مجمع سال گذشته بود را محقق کنیم.

 

پایان مطلب

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: