کد خبر : ۲۶۲۱۸۷
رئیس کل بانک مرکزی:
۱۶ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۱
رئیس کل بانک مرکزی گفت: ما تعداد بانک‌ها را هم مشخص کردیم که پیش از این ۵ بانک بودند که اکنون به ۲۱ بانک افزایش پیدا کرده است.

تهیه ارز اربعین از بانک ها/ دینار؛ از فردا توزیع می شود

بورس نیوز: علی صالح آبادی، رئیس کل بانک مرکزی اظهار کرد: انتظار این است که مردم برای دریافت ارز فقط به صرافی‌ها مراجعه نکنند. ما تعداد بانک‌ها را هم مشخص کردیم که پیش از این ۵ بانک بودند که اکنون به ۲۱ بانک افزایش پیدا کرده است.

وی افزود: اسامی و آدرس شعب بانک‌های مذکور نیز در سایت بانک مرکزی اعلام شده است؛ بنابراین مردم برای دریافت ارز به بانک‌ها مراجعه کنند نه به صرافی ها، چراکه حضور مردم برای دریافت ارز در صرافی‌ها موجب ازدحام جمعیت شده و تعداد صرافی‌ها نیز در محل میدانی که وجود دارند محدود است.

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه انتظار داریم مردم برای دریافت ارز مورد نیاز در اربعین به بانک‌ها مراجعه کنند، تاکید کرد: ما این کار را تسهیل کردیم به این معنا که سرپرست خانوار می‌تواند برای اعضای خانوار خود ارز مورد نیاز را تامین کند و نیاز به حضور همه اعضای خانواده برای این کار وجود ندارد و حضور یک نفر از اعضای خانواده برای دریافت ارز اربعین کافی است.

وی افزود: پیش از این امکان دریافت ارز در بازه سنی ۵ تا ۱۸ سال وجود نداشت. اما، اکنون این امکان فراهم شده است. علاوه بر این، روز گذشته مقداری دینار از کشور عراق وارد شده و از فردا توزیع خواهد شد.

صالح آبادی درباره توزیع دینار در شعب بانک‌ها گفت: شعب توزیع‌کننده دینار را اعلام خواهیم کرد. لزوماً اگر افراد ارز هم نداشته باشند می‌توانند از دستگاه‌های خودپرداز مستقر در استان‌های ایلام، کرمانشاه و خوزستان که سقف برداشت آن‌ها از ٢٠٠ هزار به ۵٠٠ هزار تومان افزایش یافته، استفاده کنند. چراکه ریال نیز در عراق استفاده می‌شود.

وی افزود: البته ما در حال مذاکره با دوستان عراقی هستیم. عصر امروز جلسه‌ای در عراق برگزار می‌شود و همکاران ما نیز در آن حضور دارند و اگر آن جلسه نیز به نتایج مثبت رسید فردا نتیجه آن را اعلام خواهیم کرد.

رئیس بانک مرکزی در پایان درباره زمان نهایی شدن اتصال این نهاد به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند خاطرنشان کرد: ما تا آخر شهریور هر قسمتی از آن که تاکنون انجام شده را تکمیل خواهیم کرد و نهایی می‌شو

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: