کد خبر : ۲۶۲۱۹۹
وزیر جهاد کشاورزی:
۱۷ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۴
وزیر جهاد کشاورزی گفت: همزمان با کاهش قیمت مواد غذایی در جهان روند قیمتی بازار مواد غذایی کشور نیز نزولی است و به‌تدریج قیمت‌ها کاهش می‌یابد

قیمت مواد غذایی به تدریج کاهش می یابد

بورس نیوز: سیدجواد ساداتی‌نژاد، وزیر جهاد کشاورزی درباره اقدامات وزارت جهاد کشاورزی دولت سیزدهم به ویژه قیمت‌ها پس از مردمی سازی یارانه‌ها اظهار کرد: افزایش قیمت‌هایی که بعد از مردمی سازی یارانه‌ها به وجود آمد، امر طبیعی است، زیرا به یک باره مواداولیه تولید مانند کنجاله سویا از ۳۴۰۰ تومان به ۱۷۳۰۰ تومان رسید، طبیعی است که قیمت‌ها افزایش می‌یابد.

ساداتی نژاد درباره تاثیر افت قیمت جهانی محصولات اساسی بر بازار غلات و نهاده‌ها در ایران گفت: روند کاهش قیمت مواد غذایی و اثرات آن در بازار ایران نیز قابل مشاهده است به‌طوری که تورم ماهانه مواد غذایی از ۱۵ درصد به ۲ درصد کاهش یافت.

کاهش نرخ نهاده‌ها در دنیا در بازار ایران نیز منجر به کاهش قیمت‌ها شده است به‌طوری که اکنون در بازار ایران قیمت حبوبات و روغن کاهش یافته؛ طبیعی است که روند کاهش قیمت مواد غذایی در کشور با تأخیر همراه باشد، زیرا تا یک ماده غذایی وارداتی به ایران برسد زمان‌بر است.

وزیر جهاد کشاورزی درباره اقدامات نظارتی تصریح کرد: همزمان با کاهش قیمت مواد غذایی در جهان روند قیمتی بازار مواد غذایی کشور نیز نزولی است و به‌تدریج قیمت‌ها کاهش می‌یابد، وزارت جهاد کشاورزی نیز اقدامات نظارتی خود بر بازار را انجام می‌دهد وزارت جهاد کشاورزی دولت سیزدهم با وجود اینکه نیرو و زیرساخت‌های لازم را برای نظارت بر بازار نداشت، ۸۶۵ هزار بازرسی با کمک پرسنل، خود، بسیج و حتی نیرو‌های بازنشسته این وزارتخانه انجام داد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: