کد خبر : ۲۶۲۲۳۹
در آخرین روز کاری هفته گذشته اتفاق افتاد؛
۱۹ شهريور ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۱
در آخرین روز کاری هفته گذشته قیمت گندم بیش از ۴۰ دلار تنها در یک روز افزایش قیمت داشت و خوراک دام هم بیش از ۱۶ دلار رشد قیمت را تجربه کرد.

افزایش ۴۰ دلاری قیمت گندم در یک روز

بورس نیوز: قیمت کالا‌های اساسی در بازار‌های جهانی همچنان روند روبه رشد خود را ادامه می‌دهد به طوری که در آخرین روز کاری هفته گذشته قیمت گندم بیش از ۴۰ دلار تنها در یک روز افزایش قیمت داشت و خوراک دام هم بیش از ۱۶ دلار رشد قیمت را تجربه کرد.

افزایش قیمت‌های جهانی که پس از شیوع ویروس کرونا سرعت گرفته بود با آغاز جنگ بین روسیه و اوکراین شتاب بیشتری گرفت و از همان موقع رکورد‌های جدید رشد قمیت را روزانه ثبت می‌کند.

پس از آنکه روسیه و اوکراین توافق کردند صادرات از بندر دریای سیاه ادامه یابد امید‌ها برای کاهش قیمت وجود داشت که در ادامه این امید‌ها هم کم رنگ شد و باوجود محموله‌هایی که از اوکراین به برخی از کشور‌ها از جمله ایران صادر شد، اما قیمت‌ها در ادامه فروکش نکرد.

روسیه و اوکراین حدود یک ماه پیش بود در حضور نماینده سازمان ملل توافق کردند که صادرات از بندر دریای سیاه ادامه یابد، این توافق با میانجیگری ترکیه صورت گرفت.

روسیه و اوکراین در مجموع ۳۰ درصد غلات دنیا را تامین می‌کنند و جنگ بین این دو کشور عرضه به بازار‌های جهانی را مختل کرده است و کارشناسان پیش بینی می‌کنند که اثرات این جنگ تا ۵ سال آینده هم از بین نرود.

کشت برای سال آینده هم مشکل پیدا کرده و پیش بینی‌ها این است که سال آینده هم تولید در اوکراین به شدت کاهش یابد در کنار کاهش تولید، مشکل صادرات هم وجود دارد.

روز گذشته در بازار‌های جهانی هر بوشل گندم با ۴۰ دلار و ۵۰ سنت افزایش نسبت به روز گذشته به قیمت ۸۶۹ دلار و ۵۰ سنت معامله شد، قیمت ذرت هم که به عنوان خوراک دام استفاده می‌شود با ۱۶.۵ دلار افزایش هر بوشل به قیمت ۶۸۵ دلار به فروش رفت.

قیمت انواع دانه‌های روغنی هم افزایش قیمت داشتند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: