کد خبر : ۲۶۲۲۵۳
اداره ملی آمار چین منتشر کرد؛
۱۹ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۱
بر اساس گزارشی که اداره ملی آمار چین منتشر کرد، نرخ تورم سالانه چین در ماه آگوست به ۲.۵ درصد رسید که ۰.۲ درصد نسبت به ماه قبل کاهش داشت.

نرخ تورم سالانه چین در ماه گذشته

بورس نیوز: بر اساس گزارشی که اداره ملی آمار چین منتشر کرد، نرخ تورم سالانه چین در ماه آگوست به ۲.۵ درصد رسید که ۰.۲ درصد نسبت به ماه قبل کاهش داشت.

شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) ماهانه در ماه آگوست ۰.۱ درصد کاهش یافت.

بر اساس داده‌های اداره آمار چین، شاخص قیمت مصرف‌کننده چین که معیار اصلی تورم است، در ماه آگوست افزایش سالانه ۲.۵ درصدی به دنبال افزایش ۲.۷ درصدی ماه گذشته را ثبت کرد.

رشد شاخص قیمت مصرف‌کننده اصلی که قیمت‌های بی‌ثبات مواد غذایی و انرژی را حذف می‌کند و معیار بهتری برای رابطه عرضه و تقاضا در اقتصاد تلقی می‌شود، در ماه آگوست نسبت به مدت مشابه سال قبل ۰.۸ درصد و نسبت به ماه قبل ثابت بود.

دولت هدف تورم مصرف‌کننده سالانه را حدود سه درصد در سال ۲۰۲۲ تعیین کرده است.

شاخص قیمت تولیدکننده (PPI) در ماه آگوست نسبت به ماه مشابه در سال ۲۰۲۱ به میزان ۲.۳ درصد افزایش یافت در حالی که نسبت به جولای ۲۰۲۲ به میزان ۱.۲ درصد کاهش داشت.

فو لینگهوی، سخنگوی اداره ملی آمار چین، در کنفرانس خبری اخیر در پکن گفت که چین علیرغم مواجهه با فشار تورمی فزاینده، همچنان از شرایط مساعد زیادی برای ثابت نگه داشتن قیمت‌ها در بقیه سال برخوردار است

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: