کد خبر : ۲۶۲۲۷۴
سود ۴ میلیارد و ۶۳۰ میلیون تومانی "تجلی" از معاملات واگذاری سهام؛
۱۹ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۳
بیشترین ارزش بازار سرمایه‌گذاری "تجلی" در مردادماه مربوط به بخش «استخراج کانه‌های فلزی» با یک هزار و ۳۲۱ میلیارد تومان بود و پس‌ازآن نیز بخش «فلزات اساسی» با مبلغی بالغ‌بر ۵۵۰ میلیارد تومان بیشترین ارزش بازار را به خود اختصاص داد.

افزایش سرمایه گذاری تجلی در یک سال اخیر+بورس نیوز

بورس نیوز:

شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات در گزارش فعالیت ماهانه منتهی به مردادماه سال جاری مجموع بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری‌های خود در شرکت‌هایی که در بازار سرمایه و خارج از آن فعالیت می‌کنند را برابر با ۵ هزار و ۱۹۵ میلیارد تومان به ثبت رساند، بیشترین میزان بهای تمام‌شده‌ای که جهت سرمایه‌گذاری پرداخت شده مربوط به شرکت‌هایی است که در بازار سرمایه حضور دارند.

مبلغی که این شرکت سرمایه‌گذاری جهت سرمایه‌گذاری در شرکت‌های بورسی اعلام کرد برابر با ۲ هزار و ۷۸۳ میلیارد تومان بود، و مابقی سرمایه‌گذاری‌ها در شرکت‌های غیربورسی صورت گرفت، مجموع بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری "تجلی" در پنجمین ماه سپری‌شده از سال جاری نسبت به دوره مردادماه سال گذشته ۳۱ درصد افزایش سرمایه‌گذاری را به همراه داشت.

بیشترین بها‌ی تمام‌شده سرمایه‌گذاری در شرکت‌هایی که حوزه فعالیت آن‌ها بازار سرمایه است را بخش «استخراج کانه‌های فلزی» با یک هزار و ۳۳۶ میلیارد تومان به خود اختصاص داد و در بخش شرکت‌های غیر بورسی نیز عمده‌ترین بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری مربوط به «محصولات فلزی» با ۲ هزار و ۷۱ میلیارد تومان بود.

بیشترین ارزش بازار سرمایه‌گذاری "تجلی" در مردادماه مربوط به بخش «استخراج کانه‌های فلزی» با یک هزار و ۳۲۱ میلیارد تومان بود و پس‌ازآن نیز بخش «فلزات اساسی» با مبلغی بالغ‌بر ۵۵۰ میلیارد تومان بیشترین ارزش بازار را به خود اختصاص داد، مجموع ارزش بازار سرمایه‌گذاری تجلی در شرکت‌های بورسی نسبت به مردادماه سال گذشته ۲۹ درصد افزایش پیدا کرد.

افزایش سرمایه گذاری تجلی در یک سال اخیر+بورس نیوز

عمده‌ترین بهای تمام‌شده شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات در بخش صورت‌وضعیت پرتفوی شرکت‌های بورسی متعلق به «سنگ‌آهن گل گهر» با ۴۲۰ میلیارد تومان بود که ارزش بازار آن در مردادماه به ۴۲۲ میلیارد تومان رسید که ۲۵ درصد افزایش را در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته به ثبت رساند.

شرکت «ملی صنایع مس ایران» نیز با مبلغی بالغ‌بر ۳۲۵ میلیارد تومان بیشترین ارزش بازار را پس از شرکت «سنگ آهن گهر زمین» توانست طی این دوره ماهانه به خود اختصاص دهد، ارزش بازار این شرکت در مقایسه با سال گذشته ۴۶ درصد رشد را به ثبت رساند.

عمده‌ترین سرمایه‌گذاری "تجلی" در شرکت‌های غیر بورسی طی دوره یک‌ماهه منتهی به مردادماه سال جاری متعلق به شرکت‌های «صنایع آهن و فولاد سرمد ابرکوه» و «تهیه و تولید مواد معدنی شرق فولاد خراسان» با مبالغ یک هزار و ۵۸۲ میلیارد تومان و ۳۰۸ میلیارد تومان بود، میزان سرمایه‌گذاری تجلی در بازار خارج از حوزه بورس بدون تغییر باقی مانده است

"تجلی" با سرمایه ثبت‌شده ۶ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال طی عملکرد ۵ ماهه سال مالی منتهی به مردادماه سال ۱۴۰۱ از محل سود سهام محقق‌شده درآمدی بالغ‌بر ۱۶۳ میلیارد تومان درآمد را از خود بر جای گذاشت، "تجلی" طی عملکرد یک‌ماهه منتهی به مردادماه سال جاری از معاملات واگذاری سهام ۴ میلیارد و ۶۳۰ میلیون تومان سود کسب کرد.

پایان مطلب

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: