کد خبر : ۲۶۲۳۴۷
در مقابل دلار کاهش یافت؛
۲۱ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۶
معاون دبیر کابینه دولت ژاپن خواستار انجام اقدامات مقتضی از سوی دولت این کشور در راستای جلوگیری از ادامه روند فزاینده کاهش ارزش پول ملی این کشور شد.

ارزش پول ملی ژاپن به کمترین سطح ۲۴ سال اخیر

بورس نیوز: معاون دبیر کابینه دولت ژاپن طی سخنانی خواستار انجام اقدامات مقتضی از سوی دولت این کشور در راستای جلوگیری از ادامه روند فزاینده کاهش ارزش پول ملی این کشور شد.

بر اساس این گزارش، «سئیجی کیهارا» ضمن اعلان هشدار ر خصوص وضعیت نامطلوب پول ملی این کشور گفت که ارزش ین ژاپن به پایین‌ترین حد خود طی ۲۴ سال گذشته رسیده است.

وی تاکید کرد: ارزش ارز (ملی) در حال ریزش یک سویه بوده و ما از نزدیک در حال رصد این وضعیت هستیم. باید اقدامات مقتضی را در این خصوص انجام دهیم.

لازم به ذکر است، ارزش ین ژاپن در برابر دلار آمریکا به شکل بی سابقه‌ای در حال ریزش روزانه بوده که ناشی از واگرایی سیاست‌های اقتصادی بانک‌های مرکزی دو کشور در خصوص تعیین نرخ بهره بانکی است.

در حالیکه فدرال رزرو آمریکا طی ماه‌های گذشته طی چندین مرحله اقدام به افزایش بهره بانکی به منظور مقابله با تورم و افزایش شاخص ارز ملی این کشور کرده، بانک مرکزی ژاپن همچنان در برابر هرگونه افزایش نرخ بهره بانکی مقابله می‌کند؛ موضوعی که منجر به تمرکز سرمایه گذاران بازار فارکس و تجار بر روی دلار آمریکا شده و کمتر کسی حاضر به سرمایه گذاری بر روی ین ژاپن است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: