کد خبر : ۲۶۲۳۵۲
تا پایان سال جاری رقم می خورد؛
۲۱ شهريور ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۸
رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق گفت: طبق پیش بینی‌ها تا پایان امسال می‌توانیم به تجارت ۱۰ میلیارد دلاری دست پیدا کنیم.

پیش بینی تجارت ۱۰ میلیارد دلاری ایران و عراق

بورس نیوز: یحیی آل اسحاق، رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق در نشست شورای سیاست‌گذاری همکاری دو جانبه ایران و عراق با بیان اینکه تعامل بخش‌های اقتصادی با یکدیگر می‌تواند آثار خوبی را به دنبال داشته باشد، اظهار کرد: دیپلماسی اقتصادی در ایران برخلاف بیان‌ها الزامات مورد نیاز را ندارد تا لازم اجرا باشد، در حالی که آیت شاخه از روابط میان کشور‌ها در همه حوزه‌های حاکمیتی نقش محوری دارد.

به گفته رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق دیپلماسی اقتصادی در فرهنگ، روابط، سیاست، روابط بین‌الملل، تهدید‌ها و فرصت‌ها نقش اول و اساسی را دارد؛ اما در ایران به آن توجه کافی نمی‌شود، در حالی که یکی از مسائلی عمده در جهان، هماهنگی و هم جهتی با قوانین و راهبرد‌های دیپلماسی اقتصادی است.

وی افزود: در ایران می‌توانیم با تجمیع راهبرد‌های این حوزه مانع آسیب‌های تعدد در آرا و نظرات خواهیم شد.

آل اسحاق استراتژیک بودن روابط ایران و عراق در همه حوزه‌ها را متذکر شد و گفت: دیپلماسی اقتصادی رشته اصلی در یکپارچگی روابط همه جانبه دو کشور است، زیرا مخالفان ایران در تلاش هستند از حضور فعال کشور در عراق جلوگیری کنند و نفوذ خود را افزایش دهند، اما با توجه به روابط عمیق و تاریخی دو کشور می‌توانیم توسعه تجاری و اقتصادی را در دستور کار قرار دهیم.

رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق گفت: طبق پیش بینی‌ها تا پایان امسال می‌توانیم به تجارت ۱۰ میلیارد دلاری دست پیدا کنیم.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: