گام محکم بیمه «ما» در مسیر توسعه؛
۲۲ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۳
گزارش توجیهی هیات مدیره شرکت بیمه «ما» (سهامی عام) برای افزایش ۶۰ درصدی سرمایه فعلی خود در حالی روانه کدال شده که جزییات این گزارش حاکی از توسعه فعالیت‌های اتکایی در این شرکت چابک دارد.

جزییات پیشنهاد افزایش سرمایه ۶۰ درصدی

بورس نیوز: هیات مدیره این شرکت با ارایه پیشنهاد افزایش ۶۰ درصدی سرمایه کنونی خود به مجمع عمومی فوق العاده سهامداران در کدال، عنوان کرده است: «با عنایت به ماده ۳ دستورالعمل مراحل زمانی افزایش سرمایه شرکت‌های ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار، گزارش توجیهی هیات مدیره به منظور پیشنهاد افزایش سرمایه از مبلغ ۵۰۰ میلیارد تومان به مبلغ ۸۰۰ میلیارد تومان از محل سود انباشته و سایر اندوخته ها» ارایه می‌شود.

در ادامه این درخواست آمده که این افزایش سرمایه به منظور رعایت حد نصاب سرمایه مورد نیاز جهت مجوز قبولی اتکایی شرکت که بر اساس مصوبه ۱۵ فروردین ماه سال جاری هیات عامل بیمه مرکزی و سایر موارد ذکر شده در گزارش توجیهی در ۲۱ شهریور ماه امسال به تصویب هیات مدیره رسیده، برای اظهارنظر به حسابرس و بازرس قانونی نیز اعلام و ارسال شده است.

افزایش سرمایه ۶۰ درصدی شرکت بیمه «ما» در صورت تایید حسابرس و بازرس قانونی نیازمند موافقت بیمه مرکزی و سازمان بورس و تصویب این پیشنهاد در مجمع عمومی فوق العاده سهامداران است.

بر اساس مستندات دریافتی از سازمان بورس، شرکت بیمه «ما» (سهامی عام) افزایش ۶۰ درصدی سرمایه خود را برای توسعه فعالیت‌های اتکایی و به تبع آن تقویت درآمد‌های ناشی از حق بیمه‌های آتی بکار خواهد برد تا به این ترتیب ضمن برخورداری از مزایای این افزایش سرمایه از محل سودانباشته و اندوخته سرمایه‌ای در ترازنامه، کفایت سرمایه خود را برای فعالیت در زمینه بیمه‌های اتکایی فراهم و توسعه دهد.

گفتنی است اعلام افزایش سرمایه ۶۰ درصدی بیمه «ما» در روز جاری با وجود روند نزولی حاکم بر کلیت معاملات بازار سهام، در حالی با اقبال خریداران اغلب حقوقی در گروه بیمه ای‌ها روبرو شد که در پایان معاملات امروز، قیمت هر سهم «ما» در محدوده صفر تابلو (قیمت پایانی) در محدوده نوسان مثبت قیمتی به کار خود پایان داد.

ارزش کل بازار این سهم هم اکنون بالغ بر ۲ هزار و ۲۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است که با نگاهی به سابقه معاملات آن می‌توان از آن به عنوان یکی از باثبات‌ترین سهم‌های گروه بیمه‌ای یاد کرد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: