عارف فرجی، مدیر شرکت "زرکام":
۲۷ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۲
مجموعه «زرکام» در فاز نخست در مساحت ۳۰۰ هزار مترمربع شروع به کار کرده و مقرر شده تا پایان سال‌جاری ۴۰۰ نوع محصول تولید و روانه بازار شود.

۴۰۰ نوع محصول

بورس نیوز: عارف فرجی، مدیر شرکت "زرکام" در محل غرفه این شرکت واقع در نمایشگاه بین‌المللی شیرینی و شکلات و در جمع خبرنگاران ضمن بیان این مطلب تصریح کرد: مجموعه «زرکام» پس از سال‌ها تحقیق و با سرلوحه قرار دادن زیرساخت، تکنولوژی و دانش به‌عنوان سه ضلع مؤثر در راه ایجاد و توسعه مجموعه فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی گفت: در زمینه «زیرساخت» به فضای مناسب درخصوص محصولات کانفکشنری و خصوصاً شکلات توجه ویژه‌ای شد که می‌توان به کنترل فضای میکروبی با استفاده از فلیتر‌های پیشرفته و کنترل دمایی فضای سالن‌های تولید اشاره کرد. در زمینه «تکنولوژی» مقوله‌هایی نظیر چگونگی فرآوری و بسته‌بندی مورد توجه قرار گرفت، چرا که محصولات تولیدی ایران در طول چند دهه گذشته عموماً به یک شکل خاصی تولید و عرضه می‌شده و تنها از نظر طعم متفاوت بوده است.

۴۰۰ نوع محصول

فرجی خاطرنشان کرد: برای تحقق این امر و تفاوت در پروسه تولید محصولات «زرکام» تجهیزات بسته‌بندی مدرنی وارد کشور شد و با استفاده از مواد اولیه مرغوب و استقرار خطوط تولید پیوسته از ابتدا تا انتهای پروسه تولید در راستای تحقق این آرمان برنامه‌ریزی شده است.

وی حضور مستمر در کمپانی‌های بزرگ تأمین کننده مواد اولیه شیرینی و شکلات دنیا را در راستای تولید محصولی متفاوت مؤثر دانست و در پاسخ به خبرنگار اقتصادسبز آنلاین تصریح کرد: از آنجایی‌که گروه زر همواره به‌دنبال ایجاد زنجیره‌های ارزش و ایجاد زنجیره‌های تأمین خود بوده، در راستای تأمین مواد اولیه اصلی "زرکام" نیز از همین زنجیره‌ها بهره برده است.

مدیر شرکت "زرکام" یادآور شد: امروز در این مجموعه انواع ویفر‌ها (خاص و کلاسیک)، کیک، بیسکوئیت، کراکرها، تافی و انواع شکلات تولید می‌شود.

وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش اظهار کرد: گردش مالی صنعت شیرینی و شکلات دنیا در سال ۲۰۲۱ حدود ۱۲۰۰ میلیارد دلار بوده و این در حالی است که سهم ایران با دارا بودن یک درصد جمعیت جهان تنها ۷۰۰ میلیون دلار است و این آمار و ارقام گواه وجود ظرفیت‌های بالای فعالیت در این بخش است.

گفتنی است، «تیکرز» (ترکیبی از طعم ناب شکلات واقعی، تکه‌های فندق و ویفر کریسپی، «تریپرز» (ترکیب سه طعم در یک محصول، تجربه همزمان فندق، شیر و شکلات)، چوکوتریپس (طعم واقعی شکلات)، وینکرز (طعم واقعی ویفر)، هانیپرز (کیک سبک)، بریتونا (کیک شکلاتی) و پیکولند (کیک‌های کوچک) از مهم‌ترین محصولاتی است که در شروع فعالیت «زرکام» وارد بازار شدند و به‌زودی محصولات جدیدی به سبد محصولات افزوده خواهد شد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: