کد خبر : ۲۶۲۶۱۳
در مردادماه؛
۳۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۹
سخنگوی وزارت صمت گفت: شاخص تولید شرکت‌های صنعتی بورسی ما ۶.۷ درصد در مردادماه رشد داشته است.

رشد ۶ درصدی شاخص تولید شرکت‌های صنعتی بورسی

بورس نیوز: امید قالیباف، سخنگوی وزارت صمت اظهار کرد: ماه گذشته رشد اقتصادی دنیا بعد از کرونا صفر شد و فضای اقتصاد جهان رکودی است. رشد اقتصادی ما طبق گزارش بانک مرکزی در مرداد ۲.۲ درصد بود، بخش صنعت و معدن ۶درصد رشد داشته است. رشد اقتصاد ما ۳.۸ درصد در سه ماهه سال جاری بوده و شاخص تولید شرکت‌های صنعتی بورسی ما ۶.۷ درصد در مردادماه رشد داشته است.

به گفته وی، ماشین آلات و تجهیزات ۱۹.۶ درصد رشد داشته است. در بخش خودرو ۴.۶ درصد رشد داشته ایم، ما در ۵ ماهه سال جاری ۲۱ درصد رشد صادرات داشته ایم.

قالیباف بیان کرد: در حال حاضر ۳ هیئت روسی در کشور حضور دارند ما در تجارت با روسیه ۳۱ درصد رشد داشتیم. به طوری که در تیر و ما صادرات صنعتی ما افزایش داشته ایم،۳۰ درصد ترکیب صادرات ما به روسیه افزایش داشته ایم.

به‌گفته سخنگوی وزارت صمت، در لوازم خانگی هم ۱۷ درصد رشد تولید داشته ایم.

قالیباف گفت: واگذاری ۵ هزار و ۴۰ محدوده اکتشاف و معادن متروکه به زودی انجام خواهد شد، مزایده از امروز در وزارت صمت استحصال شده و افراد واجد شرایط می‌توانند در آن شرکت کنند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: