کد خبر : ۲۶۲۶۳۹
در ۵ ماه سال جاری؛
۳۱ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۹
از ابتدای سال جاری تا پایان مرداد، میزان تولید کل مقاطع طویل بیشترین افزایش تولید را معادل ۲۱ درصد داشته است.

رشد ۲۱ درصدی تولید فولاد در کشور

بورس نیوز: از ابتدای سال جاری تا پایان مرداد، میزان تولید کل مقاطع طویل بیشترین افزایش تولید را معادل ۲۱ درصد داشته و در مقابل کمترین میزان افزایش را شمش فولاد آن‌هم به میزان ۱۷ درصد به خود اختصاص داده‌اند.

در مجموع طی این مدت مقاطع طویل فولادی تولید شده معادل پنج میلیون و ۱۸۱ هزار تن ثبت شده که نسبت به چهار میلیون و ۲۹۶ هزار تن تولیدی طی پنج ماهه نخست ۱۴۰۰، رشد ۲۱ درصدی را تجربه کرده است.

پس از آن به ترتیب سه میلیون و ۸۷۲ هزار تن مقاطع تخت فولادی و ۹ میلیون و ۵۳ هزار تن محصولات فولادی تولید شده که هر یک ۲۰ درصد بیشتر از میزان تولید آن‌ها در مدت مشابه سال گذشته است. در پنج ماهه ابتدایی سال گذشته به ترتیب سه میلیون و ۲۲۷ هزار تن مقاطع تخت فولادی و هفت میلیون و ۵۷۳ هزار تن محصولات فولادی به تولید رسیده بود.

شمش فولاد (فولاد میانی) نیز با افزایش ۱۷ درصدی تولید از ۱۰ میلیون و ۸۲۸ هزار تن در مدت پنج ماهه ابتدایی سال گذشته، به ۱۲ میلیون و ۶۵۱ هزار تن در مدت مشابه سال جاری رسیده است.

در نهایت نیز تولید آهن اسفنجی با رشد ۱۹ درصدی به ۱۴ میلیون و ۶۵۳ در مجموع پنج ماه نخست امسال رسیده است. در مدت مشابه سال گذشته ۱۲ میلیون و ۳۶۰ هزار تن آهن اسفنجی تولید شده بود.

این افزایش تولید فولادی‌ها طی پنج ماهه امسال در حالی رخ داده که همچون چند ساله اخیر، در تابستان برق صنایع محدود شد، اما برخلاف سال‌های اخیر این قطعی‌های برق تاثیری در تولدی فولادی‌ها نداشته است

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: