کد خبر : ۲۶۲۶۸۹
سخنگوی اقتصادی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت:
۰۴ مهر ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۷
سخنگوی اقتصادی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت:در سال‌های گذشته عوامل مختلفی مانند دلالی کاذب در اقتصاد، تحریم‌های دشمنان و جهش‌های قیمتی در بازار‌ها معیشت مردم را با مشکل روبرو کرده و بخش قابل توجهی از نقدینگی به جای اینکه به بخش‌های مولد اقتصادی هدایت شود وارد بازار سوداگری مسکن، خودرو، طلا و ارز شد.

شفاف شدن مبادلات مالی با طرح مالیات بر عایدی سرمایه

بورس نیوز: مهدی طغیانی، سخنگوی اقتصادی کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار کرد: در سال‌های گذشته عوامل مختلفی مانند دلالی کاذب در اقتصاد، تحریم‌های دشمنان و جهش‌های قیمتی در بازار‌ها معیشت مردم را با مشکل روبرو کرده و بخش قابل توجهی از نقدینگی به جای اینکه به بخش‌های مولد اقتصادی هدایت شود وارد بازار سوداگری مسکن، خودرو، طلا و ارز شد.

سخنگوی اقتصادی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بطور مثال در سال‌های گذشته جهش قیمت ارز شرایط نامناسبی را برای تولیدکننده ایجاد و هزینه تولید را افزایش داد و به شکل تورم وارد اقتصاد شد، اما با به سرانجام رساندن طرح مالیات بر عایدی سرمایه می‌توان امیدوار بود در شرایط هیجانی و تورمی، رفت و آمد نقدینگی به بازار‌های مسکن، خودرو، طلا و ارز را مهار کرد و به نوعی اجرای قانون مالیات بر عایدی سرمایه، سرعت گیر و مانع جهش قیمت می‌شود و به طور طبیعی با انجام این مهم، بازار‌ها و متغیر‌های اقتصادی مدیریت می‌شوند.

نماینده مردم اصفهان در خانه ملت افزود: طرح مالیات بر عایدی سرمایه دارای یک بستر اجرایی است که به شفاف شدن مبادلات مالی و تکمیل قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه‌های مودیان که البته ابلاغ شده است، منتهی می‌شود.

طغیانی با بیان اینکه طرح مالیات بر عایدی سرمایه در کمیسیون اقتصادی مورد بررسی قرار گرفته و بزودی در دستور کار صحن علنی مجلس قرار می‌گیرد، ادامه داد: تدوین قوانینی مانند مالیات بر ارزش افزوده، پایانه‌های فروشگاهی و سامانه‌های مودیان و شدن قانون مالیات بر عایدی سرمایه سه کار ارزشمند مجلس است که در اقتصاد کشور نقش موثر خواهد داشت.

سخنگوی اقتصادی کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه تمامی آنچه که به شکل تخلف اقتصادی انجام می‌شود به مانند قاچاق کالا و احتکار دارای یک رویداد مالی است، گفت: موضوعات و قوانین مالیاتی که مجلس پیگیری کرده نقش مهم در جلوگیری از فرار‌های مالیاتی و تخلف‌های اقتصادی دارد و به شفاف سازی مبادلات اقتصادی منتهی می‌شود که البته باید بصورت صحیح اجرا شوند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: