کد خبر : ۲۶۲۶۹۹
حمیدرضا طریقی، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز مطرح کرد:
۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۵
پس از هفته‌ها جدال سهم‌ها در نوسان منفی با اقدامی از جانب سازمان بورس و اوراق بهادار، نقشه معاملات سهام در روز دوشنبه سبزپوش شد که این خود گمانه‌زنی درباره پایان اصلاح را بیشتر کرده است ، اما دراین‌بین برخی معتقدند که هنوز روند صعودی بازار سهام شروع نشده است.

بازار سهام در بالاترین سطح ارزندگی قرار دارد!

بورس نیوز:
پس از هفته‌ها جدال سهم‌ها در نوسان منفی با اقدامی از جانب سازمان بورس و اوراق بهادار، نقشه معاملات سهام امروز سبزپوش شد که این خود گمانه‌زنی درباره پایان اصلاح را بیشتر کرده، اما دراین‌بین برخی معتقدند که هنوز روند صعودی بازار سهام شروع نشده است.

روند صعودی بازار سهام هنوز آغاز نشده است

در همین خصوص حمیدرضا طریقی، کارشناس بازار سرمایه به بورس نیوز گفت: روند صعودی بازار سهام هنوز شروع نشده و همچنین کاهش قیمت در کامودیتی‌ها و نفت با تأثیرگذاری بالا خود از موانع صعود بازار سرمایه شده بودند،بیشتر موضوعات این‌چنین باعث ریزش بورس شده، باید گفت هیچ بازاری به‌اندازه بازار سهام ارزنده نیست، اما سرمایه‌گذاران اقبالی نسبت به آن نشان نمی‌دهند دراین‌بین وارد نشدن منابع جدید نیز مانع رشد بورس شده است. سفر رئیس‌جمهور به آمریکا هم از دیگر عوامل تردید بود و در این شرایط افراد به سمت سرمایه‌گذاری‌های کم ریسک‌تر تغییر مسیر می‌دهند.

بازده منفی بازار سهام در فصل تابستان 

طریقی ادامه داد: بعد از چندین سال در فصل تابستان شاهد بازده منفی در بازار سهام بودیم، چراکه به‌طورمعمول تابستان‌ها به دلیل برگزاری مجامع در بدترین شرایط نیز سرمایه‌گذاران زیان زیادی را تجربه نکرده‌اند، ولی امسال در حدود ۱۲ درصد زیان برای آن‌ها شناسایی‌شده است. در بازار سهام صنایع خوبی وجود دارد، ولی در شرایط فعلی دنبال کرد‌ن سهم‌های کوچک‌تر و بنیادی قوی بهترین استراتژی سرمایه‌گذاری است، اما دراین‌بین گروه پخش گزینه‌های خوبی برای سرمایه‌گذاری هستند.

برجام قطعا به سود بورس خواهد بود 

این فعال بازار سهام با اشاره به برجام سخنان خود را  اینگونه پایان داد: برجام بر کلیت بازار سهام بسیار تأثیرگذار است و بهترین اتفاق برای بازار سهام توافق هسته‌ای است، برخی معتقدند که پس از توافق برجامی ریزش دلاری را شاهد هستیم، اما مقطعی و نهایت تا ۱۰ درصد است و در ۵ الی ۶ ماه جبران می‌شود. اگر توافق هسته‌ای صورت گیرد، ریسک برجامی از سر بازار سهام رفع شده و فرصت برای سرمایه‌گذاری فراهم می‌شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: