بورس‌نیوز، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
دوشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۰
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: سه کمیته شامل بازنشستگان، ­ شاغلین و منابع تشکیل شد. کمیته‌ منابع­ ­­باید بررسی کند که منابع دولت از کجا تامین خواهد شد و باید کار دقیق و اساسی صورت گیرد.
کد خبر : ۲۶۳۰۶۳

افزایش و متناسب سازی حقوق در سه کمیته بررسی می شود

بورس نیوز: حمیدرضا حاجی بابایی، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه اظهار کرد: این لایحه دو فوریتی متناسب سازی حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان کشوری و لشکری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده که بازنشستگان کشوری و لشکری و شاغلین همه شامل این لایحه هستند. ­ کار باید کار پخته‌ای باشد تا رضایتمندی ایجاد کند.

وی افزود: کلیات لایحه متناسب سازی حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان کشوری و لشکری در کمیسیون برنامه و بودجه تصویب شد و سه کمیته شامل بازنشستگان، ­ شاغلین و منابع تشکیل شد. کمیته‌ منابع­ ­­باید بررسی کند که منابع دولت از کجا تامین خواهد شد و باید کار دقیق و اساسی صورت گیرد.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ادامه داد:­ آنچه­ که در بیرون گفته شد حق مطلب نبود. بحث نهصد هزار­ تومان و یک میلیون تومان مباحثی بود که خیلی خشک بیان شد. ما تغییر در درصد فوق العاده ویژه­ شاغلین خواهیم داشت. بازنشستگان هم بحث نهصد هزار تومان و مصوبه ۱۴۰۱ و بحث عائله مندی را داریم و باید جمع بندی کنیم تا به یک گفتمان واحد برسیم. آنچه­ ­که گفته شده پراکنده گویی و جزئی گویی است.

وی گفت: اول باید کمیته ها­­­بررسی کنند و میزان افزایش باید چگونه باشد. منابع هم باید حتما بررسی شود. بحث ۲/۵ تا ۲۰ درصد مربوط به یک میلیون تومان است، اما درباره بحث فوق العاده ویژه و عائله مندی بحث داریم. کمیته‌ها بصورت جداگانه همه‌ این موارد را باید بررسی کنند.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر