کد خبر : ۲۶۳۲۰۱
یونس مظلومی، مدیرعامل بیمه تعاون در گفتگو با بورس نیوز عنوان کرد:
۳۰ مهر ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۹
مدیرعامل شرکت بیمه تعاون گفت: به نظر من فرصت بسیار بزرگی که برای شرکت‌های بیمه در کشور وجود دارد، موضوع بیمه‌های زندگی است. چون عمده عقب ماندگی ما در صنعت بیمه به بیمه‌های زندگی مربوط می‌شود.

بزرگترین فرصت برای صنعت بیمه توسعه بیمه‌های زندگی است

یونس مظلومی، مدیرعامل بیمه تعاون در گفتگو با بورس نیوز، عنوان کرد: صنعت بیمه جزو کسب و کار‌هایی است که از نظر درآمدی نه بالای کسب و کار‌ها و شرکت‌ها و نه  در رتبه‌های پایین قرار می‌گیرد. به این دلیل که عمده کار ما با مشتریان، بیمه گذاران و افراد حقیقی و حقوقی است که دارایی‌های خود را بیمه می‌کنند؛ بنابراین یکسری از تلاطمات مانند روابط سیاسی و ... که در بعضی از کسب و کار‌ها تاثیرگذار است درباره صنعت بیمه خیلی پررنگ نیست.

میانگین رشد صنعت بیمه از میانگین رشد اقتصادی کشور بالاتر باقی می ماند

مدیرعامل بیمه تعاون بیان کرد: فکر می‌کنم، چون درصد رشد صنعت بیمه در ۵ سال گذشته از میانگین اقتصاد کشور بالاتر بوده در آینده نیز به همین صورت خواهد بود. اگر ما صنعتی داشته باشیم که رشد آن صنعت از GDP بزرگتر باشد طبیعتا بخش بزرگتری از اقتصاد را به خود اختصاص می‌دهد و فکر می‌کنم این اتفاق در صنعت بیمه خواهد افتاد.

پرداخت عوارض متعدد دغدغه اصلی صنعت بیمه است / ۴۰ درصد حق بیمه‌ها عوارض پرداخت می‌شود

وی افزود: دغدغه صنعت بیمه این است که مجبور است عوارض بسیار زیادی را پرداخت کند. به عنوان مثال کسی که برای بیمه شخص ثالث خودروی خود مبلغ ۲ الی ۳ میلیون تومان پرداخت می‌کند، تصورش بر این است که این مبلغ رابه شرکت بیمه پرداخت کرده درحالی که ۴۰ درصد از این مبلغ بابت صندوق ها، وزارتخانه‌ها و نهاد‌های مختلف به عنوان عوارض پرداخت می‌شود.

بیمه درمان زیان آور است

مظلومی خاطرنشان کرد: چالش‌هایی نیز در صنعت بیمه وجود دارد. چالش اصلی چالش بیمه درمان است. شرکت‌های بیمه در بیمه‌های درمان زیان می‌دهند. در حال حاضر شرایط بازار به گونه‌ای است که نمی‌توانند از این زیان خارج شوند.

تاخیر در وصول مطالبات معضل دیگر صنعت بیمه

وی افزود: چالش دیگر، چالش مطالبات است. به دلیل رقابت بالایی که در این صنعت وجود دارد، بیمه گذاران با استفاده از قدرت چانه زنی خود حق بیمه‌ها و بدهی‌های خود را با تاخیر به شرکت‌های بیمه پرداخت می‌کنند که این مطالبات در بعضی از شرکت‌ها باعث ایجاد مشکلات نقدینگی شده و در روند خدمات آن‌ها مشکلاتی ایجاد می‌کند.

فرصت بسیار بزرگ بیمه های زندگی برای صنعت بیمه

مدیرعامل شرکت بیمه تعاون خاطرنشان کرد:  فرصت بسیار بزرگی که برای شرکت‌های بیمه در کشور وجود دارد، موضوع بیمه‌های زندگی است. چون عمده عقب ماندگی ما در صنعت بیمه به بیمه‌های زندگی مربوط می‌شود. یعنی در بیمه‌های زندگی نسبت به میانگین جهانی بسیار عقب هستیم. در این بخش جای رشد و سرمایه گذاری وجود دارد که صنعت بیمه می‌تواند وارد این بازار وارد شده و سود‌های خوبی بسازد. زیرا بخش بکر و دست نخورده بازار است. به نظر من بزرگترین فرصت برای صنعت بیمه توسعه بیمه‌های زندگی است.

دو سرمایه مهم شرکت های بیمه ای

وی افزود: برخلاف صنایع تولیدی که عوامل تولید آن‌ها ماشین آلات و تکنولوژی و... بوده تا بتوانند یک کالای خوب و باکیفیت تولید کنند و به مشریان خود تحویل دهند، شرکت‌های بیمه با دو عامل بسیار مهم می‌توانند خود را نشان دهند.

مظلومی توضیح داد: یکی از این عوامل، سرمایه و منابع مالی و دیگری منابع انسانی است. اگر شرکت بیمه‌ای در این دو مورد خوب عمل کند حتما نتایج بهتری کسب خواهد کرد.

وی تاکید کرد: همیشه می‌گویم شرکت‌های بیمه‌ای مانند مخزنی عمل می‌کنند که از یک طرف جریان ورودی منابع و از طرف دیگر جریان خروجی را دارند. مدیریت شرکت بیمه باید به گونه‌ای باشد که شدت جریان ورودی از خروجی بیشتر باشد تا در نهایت بتواند با ایجاد رسوب منابع سرمایه گذاری کند که هم خسارت را پرداخت کند و هم به سهامداران سود معقولی بدهد.

افزایش سرمایه بیمه تعاون سبب افزایش درآمد و سودآوری می شود

وی بیان کرد: سرمایه شرکت بیمه تعاون تا سال ۹۶، ۲۸ میلیارد تومان بود که در چند مرحله افزایش، این سرمایه به ۵۰۰ میلیارد تومان رسید. افزایش سرمایه دیگری نیز در دستور کار داریم تا بتوانیم سرمایه شرکت را به ۱۰۰۰ میلیارد تومان برسانیم. این مساله کمک می‌کند که بتوانیم یکسری بازار‌های جدید را به درآمد‌های شرکت اضافه کنیم. ضمن اینکه بتوانیم در فروش بیمه نامه ها، سهم بالاتری را در شرکت نگهداری و سهم کمتری به بیمه گران اتکایی واگذار کنیم که این موضوع در نهایت باعث افزایش درآمد و سودآوری ما می‌شود.

افزایش سهم بازار و توسعه شرکت بیمه تعاون پس از سودآوری

مدیرعامل شرکت بیمه تعاون گفت: در بیمه تعاون به دنبال منطق سودآوری هستیم. افزایش سهم بازار و توسعه شرکت در اولویت دوم قرار می‌گیرد. اولویت اول شرکت بیمه تعاون سوددهی است؛ بنابراین نسبت به توسعه شرکت به صورت منطقی اقدام می‌کنیم که در این راستا شرکت را هم از نظر کمی، جغرافیایی و حق بیمه توسعه دادیم و امیدواریم در سال‌های آینده شرکت به همین صورت جلو برود.

 

پایان مطلب

 

 

 

بازنشسته
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۳۰
بورس دولتی یعنی همین زدن جیب مردم و ریختن تو جیب مدیران دولتی.اون بدبختانیکه 2 سال قبل مثلا سهم پارس الکتریک را 56هزار تومن خریدن و الان قیمت 5 هزار تومن شده ایا زنده اند؟ خیلی سهام دیگر همین وضع را دارند.البته شاخص قلابی چیز دیگری نشان میدهد که انهم برای فریب مردم است.لعنت خدا و رسول بر دزدان ..
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: