کد خبر : ۲۶۳۳۸۷
سخنگوی دولت:
۰۱ آبان ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۵
سخنگوی دولت گفت: هدف دولت سیزدهم فعال کردن مسیر ترانزیتی کشور است زمانی که کشور ما در جایگاهی قرار دارد که می‌تواند شرق عالم را به غرب یا جنوب را به شمال وصل کند چرا این ظرفیت فعال نمی‌شود که دولت سیزدهم این ظرفیت را فعال کرد و اکنون این مسیر ترانزیتی فعال شده است.

هدف دولت سیزدهم فعال کردن مسیر ترانزیتی کشور است

بورس نیوز: علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت اظهار کرد: امروز هندسه جهانی در حال تغییر است و در گذشته طی اتفاقاتی یک امپراتوری شکل گرفت و این باعث شد که یک کشوری یا تفکری قدرت غالب شود، اما اکنون این هندسه قدرت در جهان در حال تغییر است و در این ایام کشور‌های مترقی درحال باز تعریف خود در این هندسه قدرت هستند و ایران نیز در دولت سیزدهم درصدد تحقق این موضوع است، زیرا در گذشته به دلیل نبود اهتمام در رژیم گذشته ایران از هندسه قدرت شکل گرفته عقب ماند، ولی امروز ایران قصد دارد در این هندسه حضور پر قدرت داشته باشد.

وی افزود: ما امروز در حال محقق کردن تمدن گذشته خود هستیم از این رو رقبا و دشمنان جهان و منطقه چشم دیدن ایران مقتدر را ندارد و دست به اقداماتی زدند تا ایران را در درون خود مشغول کند و ذهن‌ها را از این هندسه قدرتی که در حال شکل گیری است دور کند. اگر ایران در این نظم جهانی عقب بماند مجدداً جوان ایرانی نمی‌تواند ماحصل این نظم نوین را بچشد و دشمنان با دروغ پراکنی و امپراتوری رسانه‌ای بر پایه دروغ در حال ایجاد یک جنگ شناختی علیه ایران هستند.

سخنگوی دولت گفت: در آمریکا در طی ۵، ۶سال اخیر پلیس آمریکا ۱۱۰۰ نفر را قبل از بازداشت به قتل رسانده است و از این عدد ۲۵۰ نفر خانم به قتل رسیده و در اروپا مشکلاتی وجود دارد مثلا در فرانسه هم اکنون شاهد اعتراضات مردمی گسترده هستیم یا دولت انگلیس به ۵۰ روز نرسید ساقط شد و سایر کشور‌های اروپایی شاهد زمستان سرد هستند، اما چرا این موارد خبر اول جهان نمی‌شود، چون برنامه ریزی نشده است، اما برای ایران برنامه ریزی شده بود و با هشتک سازی‌های فیک قصد داشتن در حرکت ایران اختلال ایجاد کنند.

بهادری جهرمی با اشاره به اقدامات و برنامه‌های دولت تصریح کرد: دشمنان وقتی حرکات مثبت ایران و دولت سیزدهم را دیدند این اقدامات را تحمل نکردند. سوالی که وجود دارد این است که چرا ایران با تمام توانایی‌ها و استعداد‌های جوان نتوانسته رشد داشته باشد، چون موانعی وجود داشت مثلا در گذشته رژیم استبدادی وجود داشت که این استعداد‌ها را سرکوب میکرد و خفقان ایجاد کرده بود و بعد از انقلاب نیز هر کجا ایران خواست بر لبه علم حرکت کند با تحریم و تهدید مانع شدند چرا باید تلسکوپ فضایی ایران ۲۰ سال طول بکشد تا تکمیل شود، چون اجازه نمی‌دهند ایران در علم رشد کند.

وی ادامه داد: دشمن در هر کجا ورود کرده در همانجا زمین گیر شده است مثلا در جنگ و مسائل نظامی ورود کرد و شکست خورد و ایران در آن پیشرفت کرد و در اقتصاد ورود کرد توانستیم در زیر ساخت‌های اقتصادی ورود پیدا و مقاوم سازی کنیم در جنگ شناختی هم قطعا پیروزی از آن مردم ایران است و قطعا دشمنان ملت ایران از همین جوانان دهه هفتادی و هشتادی سیلی خواهد خورد.

سخنگوی دولت با اشاره به اقدامات دولت در حوزه اقتصادی، بیان کرد: در ۶ماهه اول سال ۳۰ درصد واردات گندم کمتر شد که علت آن حمایت از کشاورزان داخلی بود که این اقدام باعث شد تراز اقتصاد ما مثبت شود یا مثلاً ۱۶ سال سیب ایران به پاکستان صادر نمی‌شد که علت آن عدم توجه دولت‌های گذشته بود و این دولت به این موارد توجه داشت و این مشکل را حل کرد و تراز صادرات کشور مثبت شد.

بهادری‌جهرمی بیان کرد: وقتی جوان نخبه ما بخواهد کاری کند، نیازمند مجوز کسب و کار است. در گذشته این کار مشکل زیاد داشت، ولی الآن با یک ثبت در سامانه، جوان نخبه و تولیدکنندگان می‌توانند بیش از ۵۰۰ مجوز دریافت کنند.

وی با تأکید بر اینکه در همین ایام اخیر بیش از ۱۰۰ هزار مجوز از طریق سامانه صادر شده، گفت: حجم نقدینگی در کشور ما در طول ۸ سال، حدود ۸ برابر شد و این به معنای یک تورم و یک بهمن است که هر چقدر پایین‌تر می‌رود، بزرگتر می‌شود.

وی با اشاره به تورم کشور، گفت: نقدینگی اواخر دولت دوازدهم ۴ هزار ۱۰۰ هزار میلیارد تومان بود که این عدد یک تورم بزرگ است که هر کجا برود باعث آسیب زدن به آن می‌شود و دولت سیزدهم با برنامه ریزی در حال هدایت این نقدینگی به سمت صنایع پیشران و تولید است تا مانع ورود آن به بازار سکه، طلا، ارز یا مسکن شود.

بهادری جهرمی تاکید کرد: هدف دولت سیزدهم فعال کردن مسیر ترانزیتی کشور است زمانی که کشور ما در جایگاهی قرار دارد که می‌تواند شرق عالم را به غرب یا جنوب را به شمال وصل کند چرا این ظرفیت فعال نمی‌شود که دولت سیزدهم این ظرفیت را فعال کرد و اکنون این مسیر ترانزیتی فعال شده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: