کد خبر : ۲۶۳۳۸۸
وزیر جهاد کشاورزی:
۰۱ آبان ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۵
وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه در کشور در حال حاضر کمبود نهاده دامی وجود ندارد، گفت: بدون تردید هیچ‌گاه به این اندازه نهاده دامی در کشور نداشته‌ایم، امروز ۷.۵ میلیون تن کالای اساسی در بنادر وجود دارد، اما مشکل دامداران و مرغداران در حال حاضر قیمت بالای نهاده است.

هیچ‌گاه به این اندازه نهاده دامی در کشور نداشته‌ایم

بورس نیوز: سید جواد ساداتی‌نژاد، وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه افزایش ۱۲۸ درصدی قیمت خرید گندم از کشاورزان و تأمین مالی آن و طرح‌هایی همچون کشت قراردادی، کار‌های بزرگی بوده که برای نخستین بار به همت دولت آیت‌الله رئیسی رخ داده، اظهار کرد: تمامی مشکلات کشاورزان و دامداران را درک می‌کنیم، اما باید بدانیم به طور مثال در اسفندماه سال گذشته قیمت هر تن کود در بازار‌های جهانی ۳۰۰ هزار یورو و در حال حاضر ۹۰۰ هزار یورو بوده که تأمین این میزان نقدینگی هم برای دولت و هم به طبع برای کشاورزان کار بسیار دشواری است.

وی یادآور شد: با وجود همه این مشکلات در حال حاضر هیچ کمبودی در بحث کود شیمیایی در کشور نداریم، کود پاییزه مورد نیاز کشاورزان تأمین و در انبار‌های همه استان‌ها وجود دارد و اگر اختلالی در سامانه توزیع کود وجود دارد باید مدیران استانی بلافاصله در رفع آن اقدام کنند.

ساداتی‌نژاد خاطرنشان کرد: متأسفانه بر خلاف شرایط خوبی که در کشاورزی داریم، شرمنده مرغداران و دامداران کشورمان هستیم، به‌خوبی می‌فهمیم که دامدار و مرغدار ما در چه وضعی هستند، اما بدانید که خادمان شما در وزارت جهاد کشاورزی از زمان آزادسازی برخی قیمت‌ها و اجرای طرح اصلاح یارانه‌ها برخی شب‌ها هم در وزارتخانه به سر برده‌اند، این جراحی اقتصادی در کوتاه‌مدت زحمات بسیار زیادی را برای شما داشته است، اما بدون تردید کشور با ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی به‌جایی نمی‌رسید.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه هرگز ایثار و تلاش‌های مرغداران و دامداران کشور در ماه‌های سخت اخیر را فراموش نخواهیم کرد، گفت: به‌واقع دولت‌ها در سال ابتدایی شروع فعالیت خود نسبت به قیمت‌ها و افزایش آن‌ها به‌ویژه در مواد غذایی بسیار حساس هستند، اما دولت سیزدهم صلاح مردم را بر صلاح خود ترجیح داد و نشان داد فهم درستی از این صنعت مادر دارد.

وی با اشاره به اینکه بنده خود از مخالفان تعیین قیمت دستوری برای تولیدات بخش کشاورزی و دامداری هستم، اضافه کرد:، اما آیا امکان دارد کشوری در دنیا که اصلاح اقتصادی را مبنای برنامه خود قرار می‌دهد، بلافاصله پس‌از این جراحی اقتصادی قیمت‌ها را رها کند؟

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه در کشور در حال حاضر کمبود نهاده دامی وجود ندارد، ادامه داد: بدون تردید هیچ‌گاه به این اندازه نهاده دامی در کشور نداشته‌ایم، امروز ۷.۵ میلیون تن کالای اساسی در بنادر وجود دارد، اما مشکل دامداران و مرغداران در حال حاضر قیمت بالای نهاده است که سعی کرده‌ایم با خرید دام مازاد، تهاتر و ارائه نهاده دامی به‌صورت امانی و شارژ ۱۰‌هزار میلیارد تومانی دامدار کارت‌ها بخشی بزرگی از این مشکلات را مرتفع کنیم.

وی با بیان اینکه سرمایه‌گذاران بزرگ بخش خصوصی در هر استان می‌توانند با همکاری با جهاد کشاورزی، دامداران و مرغداران را در تأمین نهاده‌های دامی خود یاری کنند و استان سمنان از این ظرفیت برخوردار است، یادآور شد: در بحث صادرات دام نیز بنده اعتقادی به توقف صادرات دام ندارم، بلکه معتقدم با مدیریت میزان عوارض باید صادرات را مدیریت کنیم، در حال حاضر ۴۰۰ هزار رأس دام سبک برای صادرات در کشور وجود دارد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: