کد خبر : ۲۶۳۴۵۳
ارزش بازار توسعه سرمایه و صنعت غدیر ۳۰۶ میلیارد تومان کاهش یافت؛
۰۳ آبان ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۰
ارزش بازار "سغدیر" در مقایسه با مردادماه کاهش ۳۰۶ میلیارد تومانی را به همراه داشت، نسبت به دوره مشابه سال گذشته نیز ریزش ۱۲ درصدی را تجربه کرد.

ادامه دار بودن کاهش ارزش بازار سغدیر+بورس نیوز

بورس نیوز:

شرکت توسعه سرمایه و صنعت غدیر در گزارش فعالیت ماهانه منتهی به مهرماه سال جاری مجموع بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری‌های خود در شرکت‌های بورسی و شرکت‌هایی که خارج از بورس فعالیت می‌کنند را برابر با ۹۳۷ میلیارد تومان به اطلاع سهامداران خود رساند.

بیشترین بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری "سغدیر" در مهرماه متعلق به شرکت‌های بورسی با ۹۳۳ میلیارد تومان به ثبت رسید و مابقی سرمایه‌گذاری‌ها در شرکت‌های غیر بورسی با مبلغی بالغ‌بر ۵ میلیارد تومان بود، مجموع بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری "سغدیر" در مهرماه ۱۵۸ میلیارد تومان نسبت به دوره مشابه سال گذشته کاهش سرمایه‌گذاری (معادل ۱۴ درصد) را به دنبال داشت.

عمده‌ترین بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری "سغدیر" در مهرماه متعلق به بخش «سیمان، گچ و آهک» با ۸۸۲ میلیارد تومان در پرتفوی شرکت‌های بورسی بود و در بخش شرکت‌های غیر بورسی نیز بیشترین بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری به «سایر فعالیت‌ها» با ۲ میلیارد و ۴۷۸ میلیون تومان تعلق گرفت.

ادامه دار بودن کاهش ارزش یازار سغدیر+بورس نیوز

بیشترین ارزش بازار پرتفوی سرمایه‌گذاری "سغدیر" در مهرماه مربوط به بخش «سیمان، گچ و آهک» با ۴ هزار و ۳۱۵ میلیارد تومان بود و پس‌ازآن نیز بخش «تجارت عمده‌فروشی به جز وسایل نقلیه موتور» با ارزشی تقریباً ۴۵ میلیارد تومانی بیشترین ارزش بازار را از آن خود کرد.

ارزش بازار توسعه سرمایه و صنعت غدیر در مقایسه با ابتدای دوره کاهش ۳۰۶ میلیارد تومانی را به همراه داشت، همچنین نسبت به دوره مشابه سال گذشته نیز ریزش ۱۲ درصدی (معادل ۶۰۶ میلیارد تومان) را تجربه کرد.

"سغدیر" بیشترین بهای تمام‌شده خود جهت سرمایه‌گذاری را در شرکت «سیمان سپاهان» با مبلغی بالغ‌بر ۲۶۶ میلیارد تومان به ثبت رساند که نسبت به ماه گذشته تغییری را به همراه نداشت و عمده‌ترین بهای تمام‌شده پس از سیمان سپاهان، متعلق به «سیمان کردستان» با بهای تمام‌شده ۲۲۷ میلیارد تومان بود.

در بخش صورت‌وضعیت پرتفوی شرکت‌های بورسی "سغدیر" بیشترین ارزش بازار متعلق به «سیمان دشتستان» با یک هزار و ۱۵۲ میلیارد تومان بود که نسبت به شهریورماه ۱۵۹ میلیارد تومان کاهش ارزش بازار را به دنبال داشت، پس از سیمان دشتستان که بیشترین سهم از ارزش بازار "سغدیر" را به نام خود زد، سیمان شرق با ۸۴۹ میلیارد تومان بیشترین ارزش بازار را به همراه داشت.

"سغدیر" با سرمایه ثبت‌شده ۳۳۵ میلیارد تومان طی عملکرد یک‌ماهه سال مالی منتهی به شهریورماه ۱۴۰۲ از محل واگذاری سهام درآمدی حاصل نکرد و همچنین این شرکت سرمایه‌گذاری از محل سود سهام محقق‌شده ۴ میلیون ریال درآمد داشت.

پایان مطلب

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: